Partnerzy portalu
Sopot: większy metraż ogródka restauracji za złotówkę Sopot daje możliwość restauracjom powiększenia metrażu ogródka za złotówkę/ fot. shutterstock

Sopot: większy metraż ogródka restauracji za złotówkę

Autor: www.propertynews.pl Data: 28 kwietnia 2021 09:01

Sopot chce wspierać sektor gastronomiczny. Dlatego w tym sezonie miasto proponuje powiększenie ogródków gastro za złotówkę.

  • Od początku pandemii Sopot wspiera branżę turystyczną, która jest główną gałęzią gospodarki miasta.
  • W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, przedsiębiorcy będą mogli wystąpić z wnioskiem o powiększenie metrażu ogródka gastronomicznego lub sezonowego zagospodarowania plaż.
  • W zależności od możliwości zwiększenia metrażu w danej lokalizacji, powierzchnia ogródka gastronomicznego będzie mogła zostać powiększona do 50 proc., a ogródka plażowego nawet do 100 proc. w stosunku do powierzchni z roku 2019.

- Bezpieczeństwo mieszkańców i gości oraz pracowników branży turystycznej jest dla nas priorytetem. Przygotowując się do kolejnych decyzji rządowych, które mamy nadzieję umożliwią działalność gastronomiczną, w tym funkcjonowanie ogródków zewnętrznych, chcemy ponownie stworzyć warunki do bezpiecznego korzystania z oferty sopockich restauracji i kawiarni, między innymi dzięki możliwości zapewnienia odpowiednich odległości pomiędzy stolikami – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Za zwiększenie ogródka letniego przedsiębiorca zapłaci symbolicznie 1 zł netto - za cały przyznany dodatkowo metraż. 

– Branża turystyczna została szczególnie dotknięta kryzysem związanym z pandemią i poniosła ogromne straty. Sopockie restauracje i kawiarnie przygotowują się do ponownego otwarcia i w większości same wyznaczają sobie wysokie standardy działania. Możliwość powiększenia metrażu ogródka będzie z pewnością realnym wsparciem, które pozwoli wszystkim bez obawy korzystać z usług gastronomicznych – mówi Anna Golec-Mastroianni, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Więcej czytaj na www.propertynews.pl

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz