×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Starbucks zamyka się w Rosji. Zawieszona sprzedaż napojów Coca-Cola Co i PepsiCo
Starbucks zawiesza wszelką działalność gospodarczą w Rosji. Fot. Shutterstock

Starbucks zamyka się w Rosji. Zawieszona sprzedaż napojów Coca-Cola Co i PepsiCo

Autor: PAP Data: 09 marca 2022 08:45 | Aktualizacja: 09 marca 2022 08:55

Starbucks Corp poinformował o zawieszeniu wszelkiej działalność gospodarczej w Rosji, a Coca-Cola Co i PepsiCo ogłosiły, że nie będą tam sprzedawać swoich napojów gazowanych.

"Gigant kawowy Starbucks Corp poinformował we wtorek (8 marca), że zawiesza wszelką działalność gospodarczą w Rosji, w tym wysyłkę swoich produktów, i kawiarni prowadzonych ma zasadzie licencji" - podała agencja Reuters.

Firma poinformowała, że Alshaya Group z siedzibą w Kuwejcie, która prowadzi co najmniej 100 kawiarni Starbucks w Rosji, "zapewni wsparcie prawie 2000 partnerów w Rosji, których utrzymanie zależy od Starbucks".

Zgodnie z informacjami Reutersa także Coca-Cola Co i PepsiCo Inc zdecydowały o zawieszeniu sprzedaży swoich napojów gazowanych w Rosji.

"Coca-Cola podała, że jej działalność w Rosji i na Ukrainie stanowiła około 1 proc. do 2 proc. przychodów operacyjnych netto firmy w 2021 roku" - napisał Reuters.

Natomiast spółka PepsiCo, której "cole" były jednym z niewielu zachodnich produktów dozwolonych w Związku Radzieckim przed jego upadkiem, wyjaśniła, że będzie nadal sprzedawać w Rosji podstawowe produkty codziennego użytku, takie jak mleko i inne produkty mleczne, mleko modyfikowane dla niemowląt i żywność dla niemowląt.

Wtorek, 8 marca był trzynastym dzień rosyjskiej agresji na Ukrainie. W związku z napaścią na Ukrainę i dokonywanymi zbrodniami na cywilach wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję i Białoruś sankcje gospodarcze i polityczne.

Czytaj też: McDonald’s nareszcie zamyka wszystkie swoje restauracje w Rosji

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • pietrek

    Będą musieli wrócić do kvasu z beczkowozów.