Partnerzy portalu
Strajk pracowników paryskiego lotniska. Co czwarty lot odwołany Strajk na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle pod Paryżem; fot. shutterstock

Strajk pracowników paryskiego lotniska. Co czwarty lot odwołany

Autor: PAP Data: 09 czerwca 2022 13:24

Jedna czwarta lotów została odwołana w czwartek rano na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle pod Paryżem z powodu strajku pracowników, którzy domagają się 300 euro podwyżki dla każdego zatrudnionego.

Strajk na francuskim lotnisku

Akcja protestacyjna rozpoczęła się w czwartek rano i ma potrwać do końca dnia. Zarząd lotniska radzi pasażerom, by przed wylotem udali się na miejsce z kilkugodzinnym wyprzedzeniem i zapoznawali się z informacjami o lotach, przesyłanymi na telefon.

Do strajku przystąpiły wszystkie związki zawodowe pracowników lotniska (CGT, FO, CFDT, CFTC, CFE-CGC, Unsa i SUD).

Ceny rosną, wynagrodzenia - nie

"Pomimo wznowienia ruchu i osiągniętych zysków nasza praca nie jest godziwie opłacana" - piszą związkowcy we wspólnej odezwie. "Ceny rosną, nasze wynagrodzenie nie" - podkreślają.

Związki szacują, że około 15 tys. miejsc pracy zostało zlikwidowanych w ostatnich dwóch latach w sektorze lotniczym z powodu pandemii Covid-19, co zwiększa presję i liczbę obowiązków dla tych, którzy utrzymali pracę.

W kwietniu władze lotnisk we Francji zapowiedziały obsadzenie 4 tys. stanowisk na lotniskach Orly i Roissy-Charles de Gaulle.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz