×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Szwecja zniesie większość restrykcji
Szwecja zapowiada zniesienie większości restrykcji/fot. unsplash.com

Szwecja zniesie większość restrykcji

Autor: PAP Data: 07 września 2021 17:26

Rząd Szwecji zapowiedział zniesienie pod koniec września większości restrykcji mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Powód - wysoka liczba zaszczepionych osób oraz niewielkie obciążenie służby zdrowia.

29 września przestaną obowiązywać limity zgromadzeń, ograniczenia w lokalach gastronomicznych, a także zalecenie o pracy zdalnej.

Szwecja zapowiada zniesienie większości restrykcji

 

"Nasze społeczeństwo znajduje się w nowej, lepszej sytuacji" - tłumaczyła decyzję na spotkaniu z prasą Hallengren. Powołała się na wysoki odsetek osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. W Szwecji 81 proc. dorosłych przyjęło co najmniej jedną dawkę, a ponad 70 proc. dwie. Trwa kampania szczepień starszej młodzieży szkolnej.

Wtórował Hallengren dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Johan Carlson. "Program szczepień przynosi rezultaty. Mamy najniższe liczby zgonów w związku z Covid-19 w Europie" - podkreślił.

W Szwecji rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa, ale w przeciwieństwie do poprzednich fal wzrost jest niewielki. Od piątku odnotowano 2924 przypadki Covid-19. W szpitalach na oddziałach covidowych leczonych jest 260 pacjentów, a na intensywnej terapii - 57. Oznacza to niewielkie obciążenie służby zdrowia.

Wciąż pozostanie rekomendacja o utrzymaniu higieny i pozostaniu w domu w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia.

Szwedzkie władze zapowiedziały także prace nad wprowadzeniem zaświadczenia dla osób zaszczepionych, które miałoby być wymagane przy organizacji masowych imprez dla powyżej 15 tys. uczestników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz