×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ustawa o Polskiej Organizacji Turystycznej. Prezydent podpisał nowelizację
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej /fot. shutterstock

Ustawa o Polskiej Organizacji Turystycznej. Prezydent podpisał nowelizację

Autor: PAP Data: 16 sierpnia 2022 15:39

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zmiany w ustawie o Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) polegają na rozszerzeniu katalogu zadań tej państwowej osoby prawnej o wykonywanie zadań powierzonych przez ministra właściwego do spraw kultury fizycznej, na zasadach określonych w umowie pomiędzy POT a ministrem, w zakresie promocji Polski przez polskich sportowców lub kluby sportowe w sportach drużynowych biorących udział w międzynarodowych rozgrywkach sportowych.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej

W ramach realizacji takiego zadania Polska Organizacja Turystyczna będzie mogła podjąć współpracę z klubami sportowymi w sportach drużynowych w celu promocji Polski.

Zmiany w ustawie o grach hazardowych dotyczą zasad finansowania Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest minister właściwy do spraw kultury fizycznej. Istota wprowadzonej zmiany polega na rozszerzeniu katalogu przychodów tego państwowego funduszu celowego o dotacje udzielane z budżetu państwa, z części budżetowej, której dysponentem jest minister właściwy do spraw kultury fizycznej.

Podpisana przez prezydenta ustawa zawiera także przepisy epizodyczne, w tym przepisy dotyczące dotacji dla Centralnego Ośrodka Sportu oraz przepisy, których istotą jest wyłączenie stosowania niektórych regulacji ustawy o finansach publicznych dotyczących zasad dokonywania zmian w planach finansowych jednostek sektora finansów publicznych.

Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz