×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W hotelu przygotowanym Rossmanna i PCK zamieszkali uchodźcy z Ukrainy
Na zdjęciu sklep sieci Rossmann w łódzkiej Manufakturze. Fot. Materiały prasowe

W hotelu przygotowanym Rossmanna i PCK zamieszkali uchodźcy z Ukrainy

Autor: PAP Data: 14 marca 2022 11:05 | Aktualizacja: 14 marca 2022 11:09

80 kobiet i dzieci z Ukrainy zamieszkało w hotelu w Łodzi, zaadaptowanym przez firmę Rossmann i Polski Czerwony Krzyż na tymczasowy dom dla uchodźców. Otrzymają w nim zakwaterowanie i wyżywienie, wsparcie psychologa, naukę polskiego i pomoc w poszukiwaniu pracy.

Pierwsza grupa gości została przyjęta w sobotę, 12 marca.

- Opieką objęliśmy 80 kobiet i dzieci, które nie mają w Polsce nikogo bliskiego i chcą zostać w Łodzi. Mniej więcej połowa to dzieci i młodzież w wieku od roku do 16 lat. Część z nich przyjechała do Łodzi bez bliskich - powiedział Jakub Jankowski z Rossmanna, który swoją siedzibę ma w Łodzi.

W hotel przy ul. Milionowej schronienie znajdzie 120 osób

Firma przy współpracy z PCK na tymczasowy dom dla uchodźców z Ukrainy zaadaptowała hotel przy ul. Milionowej. Docelowo bezpieczne schronienie na najbliższe trzy miesiące ma w nim znaleźć 120 osób. Akcja zakłada szerszą pomoc.

- Wszystkim osobom zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie, a także opiekę medyczną. Otrzymają również wsparcie psychologów oraz rozpoczną naukę języka polskiego tak, aby adaptacja w nowym kraju przebiegła jak najłatwiej. Przy jednej z parafii zostanie utworzona grupa przedszkolna, dzięki czemu mamy będą mogły w czasie zajęć załatwić sprawy formalne i otrzymać w urzędach niezbędne dokumenty - zaznaczył Jan Jankowski.

Celem jest pomoc w odzyskiwaniu samodzielności

Jak dodał przedstawiciel z Rossmanna,  dorosłe osoby będą miały organizowane spotkania z doradcami zawodowymi, którzy pomogą napisać CV i w znalezieniu pracy.

Zapewnił, że wolontariusze PCK i firmy Rossmann będą wspierać uchodźców każdego dnia. W hotelu mieszkańcy będą mieli stały dostęp do internetu i komputera z możliwością wydrukowania niezbędnych dokumentów.

- Naszym celem jest pomoc w systematycznym odzyskiwaniu poczucia bezpieczeństwa oraz przygotowanie do samodzielnego życia w Polsce. Przez trzy miesiące chcemy dać im jak najlepszy start w nowe życie - dodał.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz