×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W Kijowie otwiera się coraz więcej sklepów i restauracji
fot. fotobaza PAP

W Kijowie otwiera się coraz więcej sklepów i restauracji

Autor: PAP Data: 04 kwietnia 2022 15:28

W czterdziestym dniu ataku Rosji na Ukrainę, w jej stolicy Kijowie otwiera się coraz więcej sklepów, restauracji, kawiarni i punktów usługowych. Coraz rzadsze są alarmy przeciwlotnicze, ponownie otwierane są kolejne odcinki metra.

Kijów powoli się otwiera

Od poniedziałku została uruchomiona jedna z dwóch linii metra, łącząca prawo- i lewobrzeżną część Kijowa. Ponownie otwarto dla pasażerów również ważną stację przesiadkową - Złotą Bramę, łączącą dwie linie metra.

Pociągi kursują średnio raz na godzinę w godz. 6.30-19. Metro nadal pełni jednak podwójną funkcję - komunikacji miejskiej i schronu. Władze miasta zapowiedziały, że we wtorek znów zacznie działać kilka linii tramwajowych.

Ponownie otwierają się nie tylko sklepy spożywcze, ale także restauracje, kawiarnie i punkty usługowe.

Coraz rzadsze są alarmy przeciwlotnicze, ale po opublikowaniu zdjęć i nagrań z podkijowskiej Buczy, kijowianie odbierają tę ciszę jako przerwę przed czymś dużo straszniejszym. Od początku wojny pociski wojsk rosyjskich uszkodziły w Kijowie 154 budynki mieszkalne, 20 domów jednorodzinnych, 27 przedszkoli i 44 szkoły.

Władze miasta poinformowały, że wznowiono ruch na trasie Kijów-Czernihów dla aut osobowych. Samochody ciężarowe powyżej 5 ton nie mogą na razie korzystać z tej trasy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz