×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W Portugalii nowe restrykcje sanitarne dotyczą również lokali gastronomicznych
W Portugalii, aby udać się do lokalu gastronomicznego lub zamieszkać w hotelu należy okazać paszport covidowy. Fot. PAP/EPA

W Portugalii nowe restrykcje sanitarne dotyczą również lokali gastronomicznych

Autor: PAP Data: 03 stycznia 2022 15:15

Od poniedziałku (3 stycznia) w Portugalii obowiązują nowe restrykcje sanitarne wraz z nasileniem się piątej fali pandemii Covid-19.

Nowe przepisy zobowiązują mieszkańców Portugalii do posiadania certyfikatów potwierdzających szczepienie przeciwko Covid-19, jeśli chcą udać się do lokalu gastronomicznego lub zamieszkać w hotelu. Wymóg ten dotyczy również osób odwiedzających placówki kultury.

Z kolei ważnego testu na Covid-19 portugalskie służby medyczne wymagają w przypadku osób odwiedzających chorych w szpitalach czy pensjonariuszy domów opieki. Dokument ten muszą posiadać również uczestnicy przyjęć organizowanych przez firmy, a także wesel i chrzcin.

Rząd Portugalii uzasadnia wprowadzenie nowych restrykcji koniecznością ograniczenia kontaktów społecznych w związku z wciąż wysokim poziomem zakażeń koronawirusem. W niedzielę (2 stycznia) ich dobowa liczba sięgnęła 11 tys.

Czytaj też: Skąd pobrać paszport covidowy? Może się przydać w restauracjach

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz