×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W środę rusza infolinia dla Ukraińców poszukujących pracy
Porady będą udzielane po polsku i po ukraińsku; fot. unsplash

W środę rusza infolinia dla Ukraińców poszukujących pracy

Autor: PAP Data: 15 marca 2022 13:52

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie 16 marca uruchomi bezpłatną infolinię oraz punkt informacyjny, mające udzielić pomocy szukającym pracy uchodźcom z Ukrainy. Porady będą udzielane po polsku i po ukraińsku.

Praca dla obywateli Ukrainy

W środę 16 marca Wojewódzki Urząd Pracy uruchomi punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy poszukujących pracy, który będzie znajdować się przy ul. Młynarskiej 16 w Warszawie; ponadto, WUP stworzy infolinię funkcjonującą pod nr 22 578 45 80. Porady będą udzielane zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim.

Infolinia i punkt informacyjny będą działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Porady udzielane osobom dzwoniącym na infolinię mają obejmować między innymi kwestię usług urzędów w zakresie poradnictwa i informacji zawodowej dla osób poszukujących pracy w Polsce.

Pracujący w punktach informacyjnych doradcy zawodowi będą w stanie pomóc w sporządzeniu dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Oprócz tego wskażą również, jak szukać pracy, przekwalifikować się lub podnieść kwalifikacje zawodowe. Będą też w stanie powiadomić osoby zainteresowane o możliwości założenia własnej firmy. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz