Partnerzy portalu
Wakacje 2021 - obostrzenia. Jest nowe rozporządzenie Jest już nowe rozporządzenie, które reguluje obostrzenia qokresie wakacji 2021 /fot. kolaż zdjęć Horecatrends.pl

Wakacje 2021 - obostrzenia. Jest nowe rozporządzenie

Autor: www.horecatrends.pl/ PAP Data: 12 czerwca 2021 11:25

11 czerwca 2021 r. opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów podnoszące limity osób przebywających m.in. w hotelach i restauracjach. Przepisy zwiększają również liczbę uczestników targów czy konferencji.

Z rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wynika, że od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. jest dopuszczalne prowadzenie działalności przez m.in. siłownie, kluby i centra fitness pod warunkiem, że liczba uczestników nie przekroczy 1 osoby na 10 m2.

Hotele i gastronomia mogą przyjmować więcej gości

Rozporządzenie zwiększa pulę udostępnionych gościom pokoi w obiektach hotelowych i pensjonatach: od 26 czerwca przedsiębiorca będzie mógł wynająć 75 proc. pokoi, podczas gdy obecnie jest to 50 proc. Do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12 roku życia a także osoby w pełni zaszczepione.

W przypadku działalności gastronomicznej - rozporządzenie przewiduje, że od 26 czerwca jest ona dopuszczalna, pod warunkiem, że "klienci będą zajmowali nie więcej niż 75 proc. liczby miejsc w ogródku gastronomicznym, lokalu lub wydzielonej strefie gastronomicznej i odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m licząc od powierzchni stolika".

 

Wracają dyskoteki, kasyna, targi - nadal z limitami

Od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. będą mogły działać dyskoteki i kluby nocne pod warunkiem, że w pomieszczeniu, w którym prowadzona jest tego rodzaju działalność, przebywa jednocześnie nie więcej niż 150 osób.

Kasyna oraz salony gier hazardowych na automatach będą mogły działać od 26 czerwca, jeżeli na jedną osobę nie przypadnie mniej niż 10 m2 powierzchni. Zaznaczono też, że obsługa oraz klienci muszą mieć zasłonięte nos i usta.

Od 26 czerwca 2021 r. dopuszcza się prowadzenie działalności przez podmioty organizujące m.in targi, imprezy promocyjne, wystawy, kongresy czy konferencje. Organizatorzy muszą jednak przestrzegać limitu, zakładającego, że na 1 osobę przypada nie mniej niż 10 m2 powierzchni pomieszczenia.

Treść całego rozporządzenia w załączniku.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz