Partnerzy portalu
Wakacje we Włoszech? Tylko dla zaszczepionych Wakacje 2021 we Włoszech - jedynie dla zaszczepionych/ fot. shutterstock

Wakacje we Włoszech? Tylko dla zaszczepionych

Autor: PAP Data: 29 marca 2021 09:03

Brak pewności co do tego, czy dojdzie do zapowiadanego przyspieszenia kampanii szczepień we Włoszech blokuje wakacyjne plany wielu mieszkańców kraju.

20 milionów Włochów nie planuje do tej pory letnich wakacji, ponieważ nie mają pewności, czy uda im się do tego czasu zaszczepić przeciwko koronawirusowi- wynika z sondażu. 5 milionów osób w ogóle nie zamierza nigdzie podróżować.

Zaufanie to starał się podnieść w piątek premier Mario Draghi, który zapytany na konferencji prasowej, czy można planować wakacje, odpowiedział twierdząco. Zapewnił, że sam chętnie pojedzie na urlop.

Optymizm zasiał w rodakach także wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri, który w wywiadzie radiowym podkreślił: "Wyobrażam sobie, że można będzie iść na plażę bez maseczki, ale zawsze z zachowaniem przewidzianych reguł".

"W czerwcu, gdy dostaniemy wszystkie obiecane szczepionki, może zaszczepione będą już dwie trzecie populacji albo trzy czwarte tych, którzy chcą to zrobić, otrzyma pierwszą dawkę"- wyjaśnił wiceminister.

Wirusolog, popularyzator wiedzy medycznej profesor Roberto Burioni napisał na Twitterze w związku z toczącą się dyskusją o wakacjach: "Osoby zaszczepione są zabezpieczone i niemal na pewno mało zarażają. Ich lato 2021 będzie bardzo różnić się od tego ludzi niezaszczepionych; będą mogły z podróżować i cieszyć się wakacjami z większym spokojem".

"Jest tylko jeden sposób, by uniknąć tej niesprawiedliwości: zaszczepić wszystkich"- dodał ekspert.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz