×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wchodzą w życie przepisy o grupach VAT
Wchodzą w życie przepisy o grupach VAT; fot. shutterstock

Wchodzą w życie przepisy o grupach VAT

Autor: PAP Data: 01 stycznia 2023 08:55

1 stycznia 2023 w życie wchodzą przepisy o grupach VAT, które wyłączą z opodatkowania transakcje między członkami grupy VAT, a także pakiet zmian w podatku od towarów i usług, czyli SLIM VAT 3.

VAT 2023

1 stycznia 2023 r. w życie wchodzą przepisy o grupach VAT.

"Wspomniane grupy są jednym z elementów zmian podatkowych, których głównym celem jest pobudzenie oraz wzmocnienie inwestycji i rozwoju. Najważniejszą cechą tego rozwiązania jest przede wszystkim wyłączenie z opodatkowania VAT transakcji między członkami grupy VAT" - poinformowało Ministerstwo Finansów.

SLIM VAT 3

Resort przypomniał także, że z początkiem 2023 r. zaczynają działać zmiany w podatku od towarów i usług, wprowadzone w ramach tzw. SLIM VAT 3.

"To kolejny pakiet uproszczeń w podatku od towarów i usług" - zaznaczyło ministerstwo. Zmiany są wprowadzane w następujących obszarach: poprawa płynności finansowej firm, VAT w obrocie międzynarodowym - mniej formalności, szerszy zakres zwolnień z VAT, mniej korekt i przyjazne rozliczanie VAT, prostsze fakturowanie i mniej obowiązków, obniżanie sankcji VAT, konsolidacja i ujednolicenie wiążących informacji - podało MF. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz