×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Węgry: Rząd wszczął dochodzenie przeciwko Wizz Air po skargach pasażerów
Węgry: Rząd wszczął dochodzenie przeciwko Wizz Air po skargach pasażerów; fot. unsplash

Węgry: Rząd wszczął dochodzenie przeciwko Wizz Air po skargach pasażerów

Autor: PAP Data: 22 sierpnia 2022 15:24

Rząd w Budapeszcie wszczął dochodzenie przeciwko węgierskim tanim liniom lotniczym Wizz Air, podejrzewając firmę o łamanie praw konsumentów – poinformowało w poniedziałek ministerstwo sprawiedliwości w komunikacie przekazanym agencji MTI. Śledztwo wszczęto po licznych skargach pasażerów.

Opóźnione i odwołane loty

Śledztwo wszczęte zostało na wniosek ministerstwa sprawiedliwości wskutek wzrostu liczby skarg przeciwko przewoźnikowi. Były one związane z nieudzieleniem informacji oraz pomocy tym pasażerom, których loty zostały opóźnione lub odwołane.

Wizz Air nie zapewnił zakwaterowania

Skarżyli się oni również na to, że Wizz Air nie zapewnił im zakwaterowania i możliwości zmiany rezerwacji, tym samym powodując dodatkowe koszty po ich stronie; nie odpowiadał na skargi w ciągu 30 dni; a także prowadził płatną infolinię, naruszającą prawa węgierskich konsumentów - oświadczyło ministerstwo.

Dochodzenie wobec Ryanaira

Wcześniej rząd Węgier prowadził dochodzenie wobec Ryanaira, na którego 8 sierpnia nałożył karę w wysokości 300 mln forintów (ok. 3,6 mln zł). Była ona wynikiem przenoszenia przez przewoźnika kosztów podatku od nadzwyczajnych dochodów na pasażerów, jaki rząd w Budapeszcie wprowadził pod koniec maja, obejmując nim m.in. banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, spółki energetyczne i linie lotnicze. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz