Partnerzy portalu
Węgrzy demonstrują przeciwko restrykcjom epidemicznym Demonstracje przeciw restrykcjom epidemicznym w Budapeszcie/ fot. shutterstock

Węgrzy demonstrują przeciwko restrykcjom epidemicznym

Autor: PAP Data: 15 marca 2021 14:30

Kilkaset osób demonstrowało w poniedziałek w Budapeszcie przeciw restrykcjom przeciwepidemicznym mimo zakazu zgromadzeń, domagając się m.in. otwarcia sklepów.

Skrajnie prawicowa partia Nasza Ojczyzna zorganizowała na pl. Vigado protest, którego uczestnicy przeszli następnie na pl. Kossutha przed parlamentem.

Także na pl. Kossutha demonstrowali zwolennicy libertariańskiej Partia Precz z 75 Procentami Podatków. Jej szef Aron Ecsenyi podkreślił w przemówieniu, że restrykcje trzeba znieść, bo nie doprowadziły do pożądanych rezultatów.

Zarówno na pl. Vigado, jak i przed parlamentem policjanci wylegitymowali większość uczestników. Policja podała też, że podjęto czynności sprawdzające w sprawie informacji, opublikowanej przez jednego z polityków Naszej Ojczyzny w mediach społecznościowych, że policjanci uderzyli go pałką w brzuch.

Na Węgrzech zaostrzono w zeszły poniedziałek restrykcje w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem. Do 22 marca zamknięto m.in. wszystkie sklepy z wyjątkiem spożywczych, aptek i drogerii oraz wszystkie punkty usługowe z wyjątkiem prywatnych gabinetów lekarskich, placówek finansowych, poczt i serwisów naprawy samochodów.

Trzecia fala epidemii na Węgrzech ma ostry przebieg. Rekordowo dużo chorych na Covid-19 wymaga opieki szpitalnej i pomocy respiratorów w oddychaniu - odpowiednio 9300 i 1008 osób.

W ciągu ostatniej doby wykryto na Węgrzech 7706 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba wszystkich stwierdzonych pod początku pandemii przypadków przekroczyła w weekend pół miliona i wynosi obecnie ponad 524 tys. Zmarło 131 kolejnych chorych na Covid-19, podnosząc łączną liczbę ofiar śmiertelnych tej choroby w kraju do ponad 17 tys.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz