×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Weryfikacja paszportów covidowych. Kiedy prace nad projektem ustawy?
Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia zapewnia, że 11 stycznia 2022 r. zostaną wznowione prace nad projektem ustawy o weryfikacji covidowej/ PAP/Piotr Nowak

Weryfikacja paszportów covidowych. Kiedy prace nad projektem ustawy?

Autor: PAP Data: 07 stycznia 2022 07:35

Dalsze prace nad projektem ustawy o weryfikacji covidowej odbędą się na wtorkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia - zapewnił przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos.

W Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne projektu ustawy o weryfikacji covidowej. Zakłada on m.in., że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 i o negatywnym wyniku testu lub informacji o przebytej infekcji.

Weryfikacja paszportów covidowych. Kiedy dalsze prace nad projektem ustawy?

Tomasz Latos, Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, zapewnia,  że dalsze prace nad projektem zaplanowano na najbliższy we wtorek.

"Zwołałem posiedzenie komisji na wtorek i na tę chwilę zakładam, że będziemy go na najbliższym posiedzeniu Sejmu procedować. Za wcześnie jest jednak, by przesądzać, czy będziemy go procedować do końca - drugie czytanie, trzecie czytanie - czy też będziemy chcieli się nad tym zastanowić i pochylić w podkomisji - dodał Latos.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19 złożył w Sejmie grupa posłów PiS. Jego pierwsze czytanie odbyło się w połowie grudnia.

Czego dotyczy? M.in. możliwości wykonywania przez pracownika (lub osoby pozostającej w stosunku cywilnoprawnym z pracodawcą) nieodpłatnych testów w kierunku SARS-CoV-2; możliwości żądania pracodawcy od pracownika lub osoby pozostającej w stosunku cywilnoprawnym z tym pracodawcą okazania informacji o posiadaniu ważnego negatywnego wyniku tekstu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 lub wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz