Wiedeński jarmark bożonarodzeniowy - wejście tylko z certyfikatem covidowymPAP - 30 października 2021 11:22


Od 12 listopada do 26 grudnia na placu przy wiedeńskim ratuszu odbywać się będzie świąteczny jarmark - Christkindlmarkt. To największa tego typu impreza w stolicy i w kraju – informuje „Vienna Online”. Udział w niej mogą wziąć tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńcy.

Ubiegłoroczny jarmark odwołano ze względu na pandemię koronawirusa. W tym roku "zwiedzający ponownie mogą cieszyć się przedświąteczną atmosferą" w zgodzie z zasadą 2G (geimfpt, genesen - zaszczepieni i osoby wyleczone).

Tradycyjna świąteczna impreza odbędzie się ponownie w centrum stolicy na Rathausplatz. Jarmark pod hasłem "Nastrój i Bezpieczeństwo" rozpocznie się 12 listopada i potrwa do 26 grudnia. Organizator wydarzenia gwarantuje spełnienie wszystkich oficjalnych wymogów w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia.

Świąteczne produkty zaprezentowane będą przez wystawców z wielu branż na blisko 150 stoiskach. Zwyczajowo, oprócz rękodzieła i tradycyjnych wyrobów, na jarmarku dostępna będzie bogata oferta gastronomiczna.

Obostrzenia na wiedeńskim jarmarku adwentowym

Christkindlmarkt na placu przy ratuszu to największy jarmark adwentowy w Wiedniu. W tym roku - jak zapewnia organizator - odbędzie się przy zachowaniu specjalnych środków bezpieczeństwa pandemicznego. Kluczowa będzie kontrola dostępu. Na rynek (a tym samym teren wydarzenia) będzie można wejść jedynie przez kilka specjalnych bramek, w których goście będą zobowiązani do przedstawienia certyfikatu Covid-19, zgodnie z aktualnymi zarządzeniami.

Przy wejściu obowiązywać ma zasada 2G (zaszczepieni lub ozdrowieńcy), która nie będzie dotyczyć dzieci do 6. roku życia. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat muszą zostać przebadane (testy). "Dzięki tym środkom ostrożności z wszystkich atrakcji na rynku będzie można korzystać bez kolejnych kontroli, także jeśli chodzi o stoiska gastronomiczne" - wyjaśnia "Vienna Online".

Dodatkowo, w czasie trwania jarmarku, przy Rathausplatz uruchomiony zostanie punkt szczepień, z którego będzie można skorzystać bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Jarmark będzie otwarty przez wszystkie dni tygodnia, od połowy listopada aż do 26 grudnia włącznie.