×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włochy: 143 tysiące nowych zakażeń Covid-19. Rząd nie przewiduje restrykcji
We wtorek we Włoszech zanotowano prawie 143 tysiące nowych zakażeń; to rekord obecnej fali epidemii w kraju. / fot. unsplash

Włochy: 143 tysiące nowych zakażeń Covid-19. Rząd nie przewiduje restrykcji

Autor: PAP Data: 13 lipca 2022 13:13

We wtorek we Włoszech zanotowano prawie 143 tysiące nowych zakażeń; to rekord obecnej fali epidemii w kraju. Włoski wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri powiedział,  że na jesień nie przewidziano żadnych restrykcji antypandemicznych.

Na jesień "nie są przewidziane żadne kroki restrykcyjne" - poinformował. Wyraził też sprzeciw wobec wymogu noszenia maseczek przez uczniów w szkołach.

We wtorek we Włoszech zanotowano prawie 143 tysiące nowych zakażeń

Zdaniem przedstawiciela resortu zdrowia dalej będzie dochodzić do skoków w szerzeniu się wirusa, ale - jak stwierdził - jeśli chodzi o hospitalizacje, "sytuacja jest nieporównywalna" z tym, co działo się przez ponad dwa ostatnie lata.

W dalszej perspektywie - dodał - koronawirus trafi na listę patogenów, przeciwko którym trzeba będzie szczepić się co roku.

We wtorek we Włoszech zanotowano prawie 143 tysiące nowych zakażeń; to rekord obecnej fali epidemii w kraju. Zmarło 157 osób z Covid-19.

Ministerstwo zdrowia, kierując się rekomendacjami europejskich agencji, zaleciło w poniedziałek szczepienie czwartą dawką osób w wieku powyżej 60 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz