×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włochy: możliwe rozszerzenie użycia przepustki Covid-19
fot. shutterstock

Włochy: możliwe rozszerzenie użycia przepustki Covid-19

Autor: PAP Data: 28 lipca 2021 13:49

Jeśli we Włoszech liczby zakażeń będą rosnąć, rozszerzone zostanie użycie "przepustki Covid-19" - mówi wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri. Nie wykluczył jej stosowania także w transporcie.

Od 6 sierpnia przepustka Covid-19 we Włoszech będzie wymagana przy wejściu do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, do kin, teatrów, na siłownię i na basen, na masowe imprezy i zjazdy.

Włochy - będzie rozszerzenie użycia przepustki Covid-19?

"Chciałbym zachęcić wszystkich, by zastanowili się nad znaczeniem przepustki, która jest nadzwyczajnym środkiem, by zapewnić bezpieczeństwo krajowi i nie wracać do tego, co było i niczego już więcej nie zamykać" - oświadczył wiceminister Sileri w wywiadzie dla dziennika "Corriere dellla Sera".

Odnosząc się do protestów między innymi branży restauracyjnej przeciwko obowiązkowi "zielonej przepustki", Sileri powiedział: "Słyszę, że mówi się o +dyktaturze sanitarnej+. Ależ skąd".

"Protestującym restauratorom mówię: prawie 38 milionów Włochów dostało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a zatem zieloną przepustkę mają już w kieszeni. Do nich trzeba dodać 7-8 milionów dzieci poniżej 12 lat, od których nie jest on wymagany. A zatem 70 procent populacji Włoch może wejść do restauracji. A od 6 sierpnia tych osób będzie, mam nadzieję, jeszcze więcej" - podkreślił wiceszef resortu zdrowia.

Jako cel wskazał osiągnięcie do końca września liczby 50 milionów zaszczepionych Włochów.

"Jeśli liczby zakażeń w najbliższych tygodniach wzrosną, musimy być na to przygotowani, także stosując przepustkę" - dodał wiceminister. Wtedy jej użycie zostanie rozszerzone - wyjaśnił.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz