×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włochy: Właściciele lokali nie mogą sprawdzać dowodów tożsamości
Właściciele lokali nie mogą sprawdzać klientom dowodów tożsamości; fot. shutterstock

Włochy: Właściciele lokali nie mogą sprawdzać dowodów tożsamości

Autor: PAP Data: 09 sierpnia 2021 15:59 | Aktualizacja: 09 sierpnia 2021 16:29

Właściciele lokali gastronomicznych we Włoszech nie mogą żądać okazania dowodu tożsamości przy kontroli przepustki Covid-19 - oznajmiła szefowa MSW Luciana Lamorgese. Kto może?

Od 6 sierpnia we Włoszech obowiązuje nakaz tzw. Green Pass przy wejściu do barów, restauracji, cukierni i lodziarni w zamkniętych pomieszczeniach, do muzeów, teatrów, kin, na basen i do siłowni, do parków rozrywki, na imprezy sportowe i targowe. Przepustka wystawiana jest na podstawie zaświadczenia o szczepieniu, wyleczeniu z Covid-19 lub negatywnego wyniku testu z ostatnich 48 godzin.

Minister spraw wewnętrznych przypomniała, że właściciele lokali nie mogą sprawdzać klientom dowodów tożsamości. Zapowiedziała natomiast wyrywkowe kontrole policji i straży miejskiej pod kątem przestrzegania tam przepisów o obowiązku przepustek Covid-19.

Zdaniem Lamorgese "nie do pomyślenia" jest, by to policjanci prowadzili kontrole dokumentów w lokalach gastronomicznych. "To oznaczałoby odsunięcie ich do wykonywania podstawowego zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa" - podkreśliła.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz