×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włochy zaostrzają zasady przepustki Covid-19
Ważność Green Pass wynosić będzie 9 miesięcy' fot. shutterstock

Włochy zaostrzają zasady przepustki Covid-19

Autor: PAP Data: 24 listopada 2021 20:07

Rząd Włoch zaostrzył w środę zasady stosowania przepustki Covid-19, wprowadzając jej wzmocnioną wersję, nazwaną Super Green Pass, tylko dla osób zaszczepionych i wyleczonych.

Super Green Pass we Włoszech

Od 6 grudnia do 15 stycznia w miejscach tych nie będą już uznawane przepustki sanitarne, wydawane obecnie także na podstawie testów na koronawirusa. To oznacza wykluczenie dostępu dla osób niezaszczepionych.

Kroki te są reakcją na wzrost zakażeń czwartej fali pandemii i mają na celu uchronienie Włoch przed lockdownem w okresie świąteczno-noworocznym, w tym uratowanie zimowego sezonu turystycznego.

W wydanym dekrecie obowiązek szczepień rozszerzono na niemedyczny personel pracujący w służbie zdrowia, siły porządkowe i wojsko oraz wszystkich pracowników oświaty. Wymóg ten dotyczyć będzie także trzeciej dawki - wyjaśnił minister zdrowia Roberto Speranza.

Green Pass ważny 9 miesięcy

Ważność przepustki - Green Pass wynosić będzie 9 miesięcy.

Premier Mario Draghi na konferencji prasowej podkreślił, że sytuacja "lekko pogarsza się", ale jest "pod kontrolą" dzięki wysokiej liczbie zaszczepionych.

Znacznie gorzej, dodał, jest w innych krajach europejskich.

Szef rządu tłumaczył, że nowe rozporządzenie wskazuje, iż konieczna jest prewencja i wielka ostrożność, by uniknąć ryzyka oraz zachować to, co udało się osiągnąć do tej pory. Draghi podziękował Włochom za masowe przystąpienie do szczepień.

Rząd zapowiedział zaostrzenie kontroli, prowadzonych przez siły porządkowe, w tym także na drogowych przejściach granicznych Włoch.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz