Partnerzy portalu
Włosi grillują na potęgę Włosi mają dość wirusa i imprezują i grillują/ fot. shutterstock

Włosi grillują na potęgę

Autor: PAP Data: 29 marca 2021 11:31

Czerwona strefa w Lombardii z powodu Covid-19 nie zatrzymała zabronionych przyjęć i spotkań przy grillu w Mediolanie - informuje włoski dziennik "Corriere della Sera". Karabinierzy i policjanci mieli w weekend pełne ręce roboty.

Zabronione na mocy przepisów o walce z pandemią imprezy odbyły się w ostatnich dniach w prywatnych domach i w wynajętych apartamentach noclegowych, a także w lokalach gastronomicznych, które powinny być zamknięte.

Ukarani zostali między innymi właściciele i klienci nielegalnie otwartych pubów oraz restauracji. Wszyscy goście otrzymali kary w wysokości 400 euro. W przypadku lokali grzywnie towarzyszy ich administracyjne zamknięcie na pięć dni. Właściciele niektórych zostali ukarani po raz kolejny.

W weekend w Mediolanie doszło do wielu interwencji patroli policji i karabinierów, które wchodziły na przykład do restauracji dostrzegając przez okna podejrzaną aktywność w godzinach, gdy powinna one być zamknięte. W dniach, gdy niedozwolona jest obsługa przy stolikach, w niektórych pod osłoną nocy była ona normalnie prowadzona.

W przypadku zabronionych przyjęć w prywatnych domach i mieszkaniach typu bed&breakfast służby porządkowe wzywane są przez sąsiadów, często także po godzinie policyjnej. W jednym z mediolańskich apartamentów bawiło się 13 osób. 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz