Partnerzy portalu
Wzrost zakażeń koronawirusem. Niedzielski podał prognozy Adam Niedzielski prognozuje duży wzrost zakażeń koronawirusem w nadchodzących tygodniach/fot. KPRM

Wzrost zakażeń koronawirusem. Niedzielski podał prognozy

Autor: PAP Data: 03 września 2021 17:18

Prognozujemy, że pod koniec września liczba nowych zakażeń wyniesie ok. tysiąca dziennie, a pod koniec października może być ok. pięć tysięcy - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

O scenariusze dotyczące pandemii szef resortu zdrowia był pytany w rozmowie na antenie TVP Info.

- Nie ma pytania, czy czwarta fala wystąpi, tylko kiedy pojawi się przyspieszenie liczby nowych zakażeń, kiedy pojawi się apogeum tej fali. Prognozujemy, że do drugiej połowy września będziemy obserwowali systematyczny wzrost liczby zakażeń - powiedział minister.

Jak wskazał, pod koniec września może ona osiągnąć tysiąc zakażeń dziennie, zaś w październiku może to być pięć tysięcy zakażeń dziennie. Spodziewany październikowy wzrost liczby zakażeń powiązał m.in. z powrotem dzieci do szkół.  

Niedzielski podkreślił jednocześnie, że „prognozowanie jest obciążone dużym ryzykiem”.

Minister zaznaczył, że kluczowe będą hospitalizacje, wyrażając jednocześnie nadzieje, że wielu z nich uda się uniknąć dzięki szczepieniom.

Koronawirus w Polsce - Narodowy Program Szczepień

 - Liczymy na Narodowy Program Szczepień; że to, że jesteśmy w dużym procencie populacji zabezpieczeni przyczyni się przede wszystkim do tego, że będziemy mieli mniej hospitalizacji, nawet jeśli liczba zakażeń będzie stosunkowo większa - podkreślił.

Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciwko COVID-19 wynosi 36 391 474. W pełni zaszczepione są 18 860 734 osoby.

Ministerstwo poinformowało w piątek o 349 nowych zakażeń koronawirusem. Tydzień temu, 27 sierpnia, resort informował o 258 zakażeniach, z kolei 3 sierpnia dane MZ mówiły o 164 nowych przypadkach koronawirusa.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz