Partnerzy portalu
Z dna Jeziora Bodeńskiego skradziono 230 litrów specjalnie przygotowywanego ginu
Z dnia Jeziora Bodeńskiego po stronie szwajcarskiej skradziono ważący 800 kg pojemnik z ginem. / fot. unsplash

Z dna Jeziora Bodeńskiego skradziono 230 litrów specjalnie przygotowywanego ginu

Autor: PAP Data: 18 grudnia 2022 19:20

Z dnia Jeziora Bodeńskiego po stronie szwajcarskiej skradziono ważący 800 kg pojemnik, który zawierał 230 litrów specjalnie przygotowywanego ginu - poinformował portal switzerlandtimes.ch.

W Szwajcarii skradziono limitowaną edycję ginu

Gin przechowywany był w jeziorze w specjalnym pojemniku na głębokości 23 m; był przytwierdzony do betonowej płyty ważącej 500 kg. Trunek znany pod marką "Genial" umieszcza się tam na 100 dni, by nabrał szczególnego aromatu. Kradzież zauważono, gdy w obliczu nadchodzących świąt chciano go podnieść z dna i rozlać do butelek, za które koneserzy zapłacili w przedsprzedaży - napisał portal.

Gotowe były też okazjonalne torby i etykiety - podano w komunikacie.

Podczas przeczesywania dna przez nurków pojemnika z ginem nie odnaleziono; odkryto natomiast wrak szwajcarskiego samolotu wojskowego EKW C-35, który rozbił się w 1941 roku.

Wątpliwe jest, by producenci uzyskali ubezpieczenie. "Wygląda to bardzo źle. Firma ubezpieczeniowa nie zna takiego przypadku, będą konieczne dodatkowe wyjaśnienia" - powiedział Cello Fish, dyrektor zarządzający firmy Ginial, do której należał skradziony alkohol. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz