Partnerzy portalu
Zakaz picia alkoholu nad Wisłą poza ogródkami? Czy będzie zakaz picia alkoholu nad Wisłą w stolicy poza ogródkami?/ fot. UM Warszawa

Zakaz picia alkoholu nad Wisłą poza ogródkami?

Autor: PAP Data: 22 czerwca 2021 11:00

Stołeczna radna Anna Auksel-Sekutowicz apeluje: Bulwary Wiślane dla wszystkich, a nie dla wybranych i proponuje wprowadzenie tam całkowitego zakazu picia alkoholu poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich od czerwca do sierpnia.

  • Przez dwa ostatnie miesiące służby wystawiły ponad 500 mandatów za łamanie zakazu spożywania alkoholu na bulwarach.
  • Mieszkańcy Powiśla skarżą się na hałas i tłumy, szczególnie osoby starsze czy rodziny z małymi dziećmi, którym hordy młodych ludzi zakłócają spokój oraz odbierają przyjemność wieczornych letnich spacerów.
  • Czy czeka nas całkowity zakaz picia alkoholu poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich od czerwca do sierpnia.

Zakaz picia alkoholu nad Wisłą - na czym stoimy?

Propozycją radnej rozwiązanie hybrydowe, tzn. całkowity zakaz picia alkoholu poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich. "Właściciele ogródków dbają o bezpieczeństwo i odpowiadają za porządek wokół. Największy bałagan pozostaje po imprezujących w godzinach nocnych" - wyjaśniła radna.

Chcąc poznać zdanie mieszkańców udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych ankietę na ten temat. "Zależy mi na utrzymaniu takiego kierunku rozwoju Bulwarów Wiślanych, który przywróci w tym miejscu bezpieczeństwo i ich rekreacyjny, wypoczynkowy charakter. Wiem, że warszawiacy coraz głośniej apelują, aby nad Wisłą zniknęły bójki, rozboje, wrzaski, chuligańskie wybryki i całonocne libacje" - napisała Anna Auksel-Sekutowicz. "Nie chcę być obojętna na potrzeby warszawiaków, pragnę, aby partycypowali w planowanych zmianach, dlatego przeprowadziłam na Facebooku ankietę, z której wynika, że taka hybryda mogłaby być najlepszym dla ogółu rozwiązaniem" - dodała.

Bulwary Wiślane trzeba ucywilizować?

Przeciw wprowadzeniu zakazu wypowiedział się radny PiS Maciej Binkowski. "Jestem przeciwnikiem utrzymywania tego zakazu. Utrzymywanie go tylko po to, by łatwiej i wygodniej administrować tymi miejscami jest pójściem na łatwiznę. Należałoby ucywilizować bulwary" - podkreślił.

W podobnym tonie w komentarzach pod ankietą wypowiadają się mieszkańcy. "Jestem za całkowitą liberalizacją w tym miejscu. Czym różni się gość +pod wpływem+ w ogródku od tego 3 metry dalej? A jak wyjdzie z lokalu i zacznie rozrabiać to już jest OK?" - napisał jeden z internautów.

Zanim wybuchła pandemia i wprowadzone zostały obostrzenia, na Bulwarach Wiślanych nie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu. Sytuacja zmieniła się w 2020 roku, kiedy to warszawscy radni zakazali picia alkoholu zarówno na bulwarach, jak i na Poniatówce na praskim brzegu Wisły. Pierwotnie obostrzenia miały obowiązywać do czerwca, jednak zostały przedłużone bezterminowo. "Będą tak długo obowiązywać, zanim rząd nie ogłosi końca pandemii" - powiedziała stołeczna radna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz