Partnerzy portalu
Zakopane: Zakaz sprzedaży alkoholu nocą Zakopane ogranicza nocną sprzedaż alkoholu. / fot. PAP/Grzegorz Momot

Zakopane: Zakaz sprzedaży alkoholu nocą

Autor: PAP Data: 04 października 2022 15:46

We wtorek weszła w życie uchwała w sprawie ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie Zakopanego. Oznacza to, że alkoholu nie będzie można kupić nocą w sklepach i na stacjach benzynowych. Zakaz sprzedaży alkoholu nie dotyczy jednak lokali.

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą w Zakopanem

Uchwała została przyjęta we wrześniu przez zakopiańskich radnych i opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Na mocy powyższej uchwały zakaz sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach 23- 6 będzie dotyczył głównie stacji benzynowych, ponieważ zdecydowana większość sklepów w Zakopanem i tak jest zamykana przed godz. 23.

Zakaz sprzedaży alkoholu w Zakopanem: Co z restauracjami i barami?

Zakaz nie dotyczy jednak sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych w restauracjach, barach, punktach gastronomicznych oraz w innych lokalach serwujących alkohol do spożycia w miejscu sprzedaży.

"Zadaniem uchwały jest ograniczenie dostępności do alkoholu, zmniejszenie uciążliwości sklepów nocnych i całodobowych dla mieszkańców Zakopanego, ograniczenie ilości interwencji wobec zakłócania porządku publicznego, spoczynku nocnego, zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych" - uzasadnili pod uchwałą wprowadzone organicznie zakopiańscy radni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz