×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zamknięte dyskoteki i kluby - będzie pakiet osłonowy
Będzie pakiet osłonowy dla dyskotek, klubów tanecznych. Pakiet ten może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych./fot. shutterstock

Zamknięte dyskoteki i kluby - będzie pakiet osłonowy

Autor: PAP Data: 08 grudnia 2021 09:13

Przygotowujemy pakiet osłonowy dla klubów tanecznych, dyskotek i tych wszystkich miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie - zapowiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.

W związku z sytuacją epidemiczną związaną z Covid-19, rząd od 15 grudnia wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, m.in. zmniejszone będą limity osób w transporcie, restauracjach, kinach.

Rząd szykuje pakiet osłonowy dla dyskotek, klubów tanecznych

Zamknięte będą też kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa (31.12-1.01).

Semeniuk w PR24 powiedziała, że na prośbę i z polecenia szefa MRiT Piotra Nowaka oraz premiera Mateusza Morawieckiego, przygotowywany jest pakiet osłonowy "dla przede wszystkim klubów tanecznych, dyskotek, wszystkich tych miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie".

"Chcemy, aby ten pakiet osłonowy został wprowadzony jak najszybciej i wdrożony. Pracujemy nad ustaleniami, wykorzystując instrumenty już poprzednich tarcz antykryzysowych, czyli mówię tutaj m.in. o ZUS, postojowym" - wyjaśniła wiceminister.

W toku rozmów z rożnymi przedsiębiorcami, ustalała jego szczegóły. "W tym tygodniu chcę zaplanować takie spotkanie właśnie z klubami tanecznymi, dyskotekami, aby rozwiać różnego rodzaju wątpliwości" - zapowiedziała.

Semeniuk wyraziła nadzieję, że obostrzenia, które są wprowadzane nie będą trwały długo.

COVID-19: Ile będzie kosztować pakiet osłonowy?

- Dziś mogę powiedzieć, tylko i wyłącznie o kwestii dyskotek, klubów tanecznych - to jest kilkadziesiąt milionów złotych. Wartość szacunkowa ostateczna zostanie na pewno przedłożona niebawem. Dzisiaj mówimy o kilku kodach, de facto o trzech kodach PKD, które są związane właśnie z działalnością klubów tanecznych i dyskotek - wyjaśniła Semeniuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz