Partnerzy portalu
Zaszczepionym będzie łatwiej podróżować podczas wakacji Zaszczepionym będzie łatwiej podróżować podczas wakacji; fot. shutterstock

Zaszczepionym będzie łatwiej podróżować podczas wakacji

Autor: PAP Data: 11 czerwca 2021 12:18

Ambasadorowie państw członkowskich przy UE porozumieli się w piątek ws. ułatwień podczas wakacji dla zaszczepionych turystów  - poinformowała portugalska prezydencja w Radzie UE. Udogodnienia mają pozwolić osobom w pełni zaszczepionym uniknąć testów lub kwarantanny.

"Stali przedstawiciele UE właśnie zatwierdzili zaktualizowane zalecenie Rady w sprawie ograniczeń w swobodnym przepływie. (...) Państwa członkowskie wykazały szeroki konsensus w sprawie odpowiedzialnego przywrócenia swobodnego przepływu" - poinformowała prezydencja Portugalii na Twitterze.

Główny punkt porozumienia, które nie jest jeszcze wiążące, to pozwolenie w pełni zaszczepionym turystom, 14 dni po przyjęciu ostatniej dawki, na podróże bez konieczności wykonywania testów lub kwarantanny.

Ograniczenia dla innych podróżnych powinny opierać się na stopniu, w jakim kraj, z którego pochodzą, opanował rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz