Zwiększone limity osób i poluzowane obostrzenia dla HoReCa Wyższe limity obłożenia w hotelach, gastronomii, kinach oraz na siłowniach; fot. shutterstock.com

Zwiększone limity osób i poluzowane obostrzenia dla HoReCa

Autor: PAP Biznes Data: 10 czerwca 2021 15:45

Wyższe limity obłożenia w hotelach, gastronomii, kinach oraz na siłowniach od 26 czerwca - tak wynika z wypowiedzi premiera i komunikatu przedstawionego na stronie rządu. Od 13 czerwca dozwolona będzie także sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i napojów w kinach i na koncertach.

"Od 26 czerwca targi i konferencje będą mogły zaprosić większą liczbę gości - podnosimy limit do 1 osoby na 10 m kw. z 1 os. na 15 m kw. Również wydarzenia sportowe i koncerty (...) będą mogły się odbywać z większą liczbą widzów" - powiedział premier.

Hotele - dopuszczalny limit miejsc zajętych do 75 proc.

"W hotelach, obiektach wypoczynkowych i lokalach gastronomicznych (...) zwiększamy (od 26 VI - PAP) dopuszczalny limit miejsc zajętych do 75 proc. - do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12 r. życia." - dodał.
 
Z komunikatu na stronie rządu wynika, że wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień.
 
Zaznaczono, że do limitów obłożenia nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione, czyli osoby po 14 dniach od zakończenia procesu szczepienia.

Spożywanie jedzenia i picia na imprezach

Do 75 proc. podniesiono także limit obłożenia w kinach i teatrach, wesołych miasteczkach.

Od 13 czerwca dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.
 
Od 26 czerwca podniesiono również limit uczestników do 1 os. na 10 m kw. w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw. Dotychczasowy limit to 1 os. na 15 m kw.

Dyskoteki i imprezy - limity osób

Wznowiona zostanie działalność dyskotek z limitem do 150 osób.
 
"Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób" - napisano na stronie.

Zob. też. IGGP: luzowanie obostrzeń w gastronomii jest spóźnione i za małe

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz