Partnerzy portalu
12. Podlaskie Śniadanie Mistrzów w Białymstoku fot. Podlaskie Śniadanie Mistrzów

12. Podlaskie Śniadanie Mistrzów w Białymstoku

Autor: PAP Data: 18 czerwca 2022 14:25

Pod hasłem: "Viva la vida !" po raz 12. w ogrodach przy Pałacu Branickich w Białymstoku odbywa się w sobotę w Podlaskie Śniadanie Mistrzów. To okazja do skosztowania kulinarnych specjałów i odpoczynku.

"Viva la vida ! w Białymstoku

Tegoroczna edycja jest dedykowana daniom inspirowanym kuchnią hiszpańską, meksykańską, latynoamerykańską - zapowiadała kilka tygodni temu jedna z organizatorek imprezy Joanna Kozłowska.

Różne specjały można kupić na około 20 stoiskach gastronomicznych. Są też słodycze, ciasta, lemoniady, kawa.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów

Śniadanie to także możliwość piknikowania na trawie w pałacowych ogrodach z własnym koszykiem.

Imprezę wspiera finansowo miasto Białystok. Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki mówił na wcześniejszej konferencji prasowej zapowiadającej to śniadanie, że warto wspierać to przedsięwzięcie, bo cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie je odwiedzają i korzystają z tego, co przygotowali miejscowi restauratorzy, branża gastronomiczna.

"A jednocześnie jest to impreza, która ożywia ogrody Pałacu Branickich i jest czymś moim zdaniem wyjątkowym, co już się wpisało w kalendarz imprez odbywających się w naszym mieście"- mówił Rudnicki.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to także strefa animacji dla dzieci z zabawami, pokazami edukacyjnymi, sportowymi, konkursy z nagrodami, warsztaty dla najmłodszych z robienia kosmetyków naturalnych. Dorośli mogą relaksować się słuchając muzyki w strefie chilloutu.

W tym roku odbywa się tylko jedna edycja tej imprezy, w 2021 r. były dwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz