Partnerzy portalu
Centrum Kato na tarasach Spodka obchodzi 5. urodziny
Centrum Kato obchodzi 5. urodziny. Na zdjęciu od lewej: Marcin Ceran, Aleksandra Czapla-Oslislo, Oskar Olszewski, Marcin Stolarz. Fot. Michał Oleksy/PTWP

Centrum Kato na tarasach Spodka obchodzi 5. urodziny

Autor: KG/horecatrends Data: 14 lipca 2022 08:50 | Aktualizacja: 14 lipca 2022 16:27

Latem w przestrzeniach między katowickim Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym od 5 lat tłumy spotykają się, by odetchnąć, zjeść, posłuchać muzyki lub obejrzeć film. Startowali jako Gastrofajer, teraz to Centrum Kato.

Centrum Kato w okresie od 13 do 17 lipca będzie świętować swoje 5. urodziny. Odwiedzający mogą się spodziewać wszystkiego, z czym kojarzy im się ta inicjatywa: street foodu, klubowych rytmów i kina plenerowego. Jak podkreśla Oskar Olszewski, organizator inicjatywy, Centrum Kato to wielki dom kultury pod gołym niebem i wszyscy są tu mile widziani.

Nawet 60 tys. uczestników w Centrum Kato w sezonie

W sezonie tarasy między Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Strefie Kultury odwiedza ponad 35 tys. ludzi, natomiast rekordowy rok odnotował 60 tys. uczestników w sezonie.

- Centrum Kato to inicjatywa ożywiająca centrum miasta, w Strefie Kultury co roku latem czekamy na mieszkańców z bezpłatnymi atrakcjami. Odwiedzający mogą wybierać spośród różnorodnych propozycji: koncertów, setów DJskich, pokazów kina letniego, rozgrywek sportowych – w ten sposób aktywizujemy przestrzeń zielonych tarasów sąsiadujących z zarządzanymi przez nas obiektami i budujemy wokół nich społeczność - mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, operatora Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Wskazuje, że obok dużych wydarzeń, Spodek i MCK ma bogatą ofertę codzienną, można korzystać np. z basenu czy sali gimnastycznej, lodowiska.

- Zależy nam, aby MCK i Spodek były miejscami dostępnymi i atrakcyjnymi na co dzień, miejscami spędzania miło wolnego czasu czy to na targach, koncercie, zajęciach sportowych czy w bistro. Przez cały sezon zainteresowanie Centrum Kato jest bardzo duże, to dowód na to, że wychodzimy naprzeciw potrzebom i wpisujemy się w trendy - szef PTWP Event Center. 

Co można zjeść w Centrum Kato?

Strefa gastronomiczna przez lata działalności Centrum Kato (wcześniej Gastrofajer) przechodziła transformacje. Wystawiały się tam food trucki i lokalne restauracje. Teraz gastronomia podzielona jest na cztery smakowe stacje:
- Pizza Station z pizzą neapolitańską;
- French Fries Station – z ‘’doładowanymi’’ frytkami np. z chilli con carne;
- Burger Station, gdzie burgery serwuje ‘’Bajs’’ z Chorzowa (w menu również burgery z roślinnymi Beyond Meat);
- Sweet Station z lodami, bąbel waflami, goframi, kawami mrożonymi.

Frytki z szarpaną wołowiną w Centrum Kato.

Jest też bar, w którym - jak dowiedzieliśmy się - dużą popularnością cieszą się ‘’alkohole bezalkoholowe’’.

Centrum Kato na tarasach Spodka w Katowicach jest czynne od środy do niedzieli. Startuje o godz. 17 i jest czynne do późnych godzin nocnych.

Centrum Kato na tarasach Spodka.

5. urodziny Centrum Kato - co będzie się działo
13-17.07.2022 r. | Tarasy Spodka

13.07 środa – kino plenerowe
start 21.30 "Sound of metal" 2021, reż. Darius Marder | partnerami seansu są Antyradio, Miasto Katowice, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

14.07 czwartek – koncert Nita
start 20.00

15.07 piątek – koncert Święty Bass
start 21.00, ŚWIĘTY BASS. Miły ATZ i Phunk'ill + DJ Noseblunt i Holoe (We Lecim)

16.07 sobota – hip-hopowe Jam Session
start 20.00, wystąpią m.in. FerbiNTE

17.07 niedziela – impreza elektroniczna Szpas
start 16.00, line-up: Addy-Z, Holly Molly, LuLu Malina

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz