Partnerzy portalu
Charytatywny Jarmark św. Jacka odbędzie się w sobotę i niedzielę w Warszawie Charytatywny Jarmark św. Jacka odbędzie się w sobotę i niedzielę w Warszawie

Charytatywny Jarmark św. Jacka odbędzie się w sobotę i niedzielę w Warszawie

Autor: PAP Data: 09 sierpnia 2021 16:05

Dochód z charytatywnego Jarmarku św. Jacka, który odbędzie się w sobotę i niedzielę przed kościołem Dominikanów przy ul. Freta w Warszawie, zostanie przeznaczony na kontynuację projektu dożywiania dzieci w szkołach i świetlicach środowiskowych, prowadzonego przez Grupę Charytatywni Freta.

Autorzy komunikatu opublikowanego na stronie internetowej ojców dominikanów poinformowali, że na tegorocznym jarmarku będzie można odwiedzić stoiska handlowe, a na nich nabyć m.in. różnorodne rękodzieła, w tym ozdoby, obrazy, biżuterię i wyjątkowe wzory naczyń.

Na odwiedzających czekać będzie również antykwariat, a w nim książki o różnej tematyce oraz płyty winylowe. Jak zaznaczyli autorzy, w antykwariacie każdy ustala cenę sam, składając w ten sposób datek, który pozwala na wykupienie szkolnego obiadu dla dziecka.

"Z kolei w charytatywnej kawiarni będzie można zjeść coś słodkiego i ugasić pragnienie. Tutaj także będzie można zakupić dobrze znane bywalcom jarmarku charytatywne skarpetki z motywami dominikańskimi oraz nowość - notesy zaprojektowane przez Magdalenę Grabowską-Wacławek, znaną jako BOVSKA" - dodali.

Zaznaczyli, że w niedzielę na jednym ze stoisk pojawią się pierogi świętego Jacka - "nawiązanie do jednej z legend dominikańskich, wedle której podczas głodu po najazdach tatarskich w 1240 r. św. Jacek Odrowąż karmił ubogich pierogami".

Autorzy komunikatu poinformowali, że w niedzielę o godzinie 13.00 ruszy charytatywna licytacja online. "Na grupie Dobro Dzieje się -licytacja w serwisie społecznościowym Facebook będzie można wylicytować wiele wyjątkowych przedmiotów. W ten sposób będzie można zrobić prezent bliskiej osobie i w ten sposób pomóc zebrać fundusze na kontynuację programu dożywiania dzieci w szkołach" - zaznaczyli.

Stoiska w ramach Jarmarku św. Jacka będą czynne w sobotę 14 sierpnia w godzinach od 11.00 do 21.00, a w niedzielę 15 sierpnia od godziny 10.30 do godziny 22.30.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz