Hala Gwardii i Hala Mirowska. Czy coś je połączy?PropertyNews - 03 października 2019 08:49


Hala Mirowska jako sąsiadka Hali Gwardii w naturalny sposób powinna być jej partnerem. Społem właśnie obchodzi 150-lecie. Przy okazji takiego jubileuszu robi się nie tylko podsumowania, ale też planuje nowe inwestycje. Mariaż dwóch hal byłby idealnym prezentem. Hala Gwardii powinna pracować cały tydzień, a nie tylko w weekend. Im więcej handlu w mieście, tym lepiej – mówi propertynews.pl Anna Tylkowska, prezes zarządu WSS Śródmieście Społem.

Propertynews.pl: Powstał projekt przebudowy okolic Hali Mirowskiej i połączenia jej z Halą Gwardii. Dlaczego spółdzielni tak zależy na Hali Gwardii? 

Anna Tylkowska, prezes zarządu WSS Śródmieście Społem: To nawet nie jest projekt, raczej koncepcja, pomysł, kierunek, w którym chcielibyśmy pójść. Wiemy, że miasto wynajęło Halę Gwardii na trzy lata. W połowie przyszłego roku mija ten okres. Trzy lata temu spółdzielnia przystąpiła do przetargu, ale przegraliśmy. Nasza koncepcja zagospodarowania Hali Gwardii była podobna do tej zwycięskiej, z tym, że nasza zakładała handel przez cały tydzień, a nie tylko w weekendy. Teraz, gdy zostanie ogłoszony ponowny przetarg nie chcemy przespać tego momentu. Jako sąsiad Hali Gwardii w naturalny sposób powinniśmy być jej partnerem. Społem właśnie obchodzi 150-lecie. Przy okazji takiego jubileuszu nie tylko robi się podsumowania, ale też planuje nowe inwestycje. Mariaż dwóch hal byłby idealnym prezentem. 

Wiadomo, że Hala Gwardii wymaga gruntownego remontu, ale czy Hala Mirowska w tym założeniu też się jakoś zmieni? 

Nieprawdą jest, że chcemy przebudować Halę Mirowską, bo jej się nie da przebudować. W ogóle nie zamierzamy jej zmieniać . Chcemy zagospodarować Halę Gwardii oraz teren wokół obu hal, który wymaga uporządkowania. Targowisko co prawda było na początku lat 2000 przebudowane, ale też już należy je poprawić. Jeszcze nie wiem w jaki sposób. Ze wstępnych pomysłów architektów z biura Juvenes-Projekt wynika, że między halami pojawiłby się m.in. szklany dach. Targowisko też miałoby zostać otwarte na Park Mirowski. Dzisiaj jest ceglana ściana pawilonów. 

Całość w strefie premium propertynews.pl