Partnerzy portalu
Hot Dog króluje na stacjach paliw Hot Dog króluje na stacjach paliw; fot. unsplash

Hot Dog króluje na stacjach paliw

Autor: AW Data: 25 października 2022 11:39

Z okazji 25-lecia Hot Doga na stacjach Circle K w Polsce, sieć zrealizowała badanie preferencji konsumentów dotyczące zakupu kultowej przekąski. Jak się okazało, Hot Dog jest ulubioną ciepłą przekąską Polaków w ofercie stacji paliw oraz najczęściej wybieranym sposobem szybkiego zaspokojenia głodu w drodze. Dostrzegając popularność przekąski i bazując na wieloletnim doświadczeniu, niedawno Circle K wprowadziło do oferty klasyka w najlepszym jakościowym wydaniu – Hot Doga Jubilata.

Hot Dog: Ulubiona przekąska na stacjach paliw

Hot Dog to z pozoru jedna z najprostszych przekąsek, którą wielu z nas jadło przynajmniej raz w życiu. Przez lata doczekał się najróżniejszych wariantów, nie tylko smakowych, ale i form wykonania.

W tym roku Hot Dog obchodzi wyjątkową rocznicę – to właśnie 25 lat temu klienci mogli spróbować go po raz pierwszy na stacji w Poznaniu, wówczas Statoil. Z początku oferta nie była tak zróżnicowana jak obecnie – klienci mieli do wyboru dwa podstawowe warianty kiełbasek oraz bułek w wersjach french oraz american. Przez lata oferta znacznie ewoluowała, a sieć Circle K nie raz była pionierem zmian. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła Hot Doga w większym rozmiarze XXL oraz w opcji w otwartej bułce, jak również serwowała chrupiące kiełbaski prosto z grilla. Hot Dog przez lata zyskiwał na popularności, doczekał się w Polsce nawet festiwalu, zainicjowanego przez Circle K (wówczas Statoil), a 4 lipca obchodzi międzynarodowe święto.

Jakie Hot Dogi lubią Polacy?

 

Jakie Hot Dogi preferują dziś Polacy, dlaczego po nie sięgają i gdzie najchętniej je kupują? Circle K postanowiło to sprawdzić w ogólnopolskim badaniu, pytając samych miłośników tej kultowej przekąski.

Hot Dog zdecydowanie króluje w ofercie ciepłych przekąsek na stacjach paliw. To idealna propozycja dla tych, którzy pragną zaspokoić głód w drodze, ale też mają ochotę na smaczną przekąskę w chwili przerwy. Mając do wyboru bogatą ofertę gastronomiczną w postaci zapiekanek, kanapek na ciepło, kebabów czy burgerów, znakomita większość badanych klientów, bo aż 67%, najczęściej sięga po dobrze znane i lubiane Hot Dogi. Jak pokazały wyniki badania, prawie połowa Polaków najchętniej kupuje je na stacjach paliw (44%). Wśród ulubionych są te w wersji ze zwykłą parówką i kabanosem w pszennej lub pełnoziarnistej bułce z sosem czosnkowym, który okazał się najpopularniejszym sosem do Hot Dogów w Polsce. Zaraz po nim Polacy wybierają sos 1000 wysp oraz ketchup.

Najczęstszym powodem, dla którego klienci wybierają Hot Dogi sieci Circle K, jest przede wszystkim krótki czas oczekiwania (44%), stosunkowo łatwa dostępność produktu (34%) oraz możliwość wygodnej formy spożywania przekąski w trakcie podróży (31%). Innym czynnikiem, który uzyskał najwięcej wskazań w badaniu, są również jego walory smakowe. Ponad połowa badanych (64%) w pierwszej kolejności sięgnęłaby po klasyczną wersję Hot Doga z parówką wołowo-wieprzową lub kabanosem, a prawie jedna czwarta wybrałaby ostrzejsze smaki i wariant z kiełbaską meksykańską.

Jak pokazały wyniki badania, Hot Dogi na stacjach Circle K cieszą się uznaniem klientów, a większość z nich jest zadowolona z obecnej oferty. Ta wyjątkowa ciepła przekąska była przez lata udoskonalana przez sieć, dopasowując ją do potrzeb i upodobań klientów. Dziś mogą oni wybierać spośród różnych wariantów bułek, parówek i kiełbasek, sosów oraz smaków. Najnowszą wersją kultowego Hot Doga jest Jubilat, przygotowany specjalnie na 25-lecie przekąski w Polsce. Kiełbaska w nowym wariancie Hot Doga jest soczysta i idealnie przyprawiona, została również wykonana z wysokiej jakości mięsa wieprzowego, spełniającego wszystkie normy WHO. Realizując założenia strategii zrównoważonego rozwoju Circle K dokłada starań, aby oferowane produkty były nie tylko smaczne, ale także miały dobry skład i pochodziły ze zrównoważonych źródeł. Kiełbaska Jubilat jest przygotowywana na unikalnym na rynku płaskim grillu, a następnie serwowana w towarzystwie świeżej, chrupiącej bułki z prażoną cebulką i ulubionym sosem do wyboru. Takie połącznie z pewnością docenią lokalni smakosze, którzy mogą również postarać się o jego roczny zapas w specjalnym konkursie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz