Partnerzy portalu
Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się w piątek o godz. 16.00; fot. pexels.com

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Autor: PAP Data: 09 grudnia 2021 15:06

Ponad 40 wystawców z regionu weźmie udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Podczas trzydniowej imprezy zaplanowano m.in. koncerty, spektakle oraz wspólne kolędowanie.

Jarmark świąteczny w Szczecinie

W ofercie wystawców znajdą się m.in. świąteczne ozdoby i produkty regionalne. Swoje wyroby oferować będą przedsiębiorcy zrzeszeni w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego oraz producenci wpisani na Listę Produktów Tradycyjnych. W ich asortymencie znaleźć można m.in. chleby orkiszowe, miody, wyroby rybne czy wina.

W programie jarmarku przewidziano też koncerty, spektakle, konkursy, wspólne kolędowanie oraz projekcje bajek o tematyce świątecznej. Filmy animowane będą wyświetlane w kinie Zamek w sobotę i niedzielę.

Program artystyczny obejmuje występy takich zespołów jak Sweet Four, Trio Con Fuoco, Optymalni oraz Orkiestra Wojskowa w Szczecinie i Orkiestra Dęta Szczecińska Trzynastka.

"Większość atrakcji będzie bezpłatna. Bilety wykupić trzeba jedynie na zamkowe wystawy i otwartą specjalnie na czas jarmarku Wieżę Dzwonów z punktem widokowym na wspaniałą panoramę" - przekazała rzeczniczka prasowa Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Monika Adamowska.

Jak dodała "w tych dniach w zamkowych galeriach zobaczyć można nie tylko słynną Celę Czarownic, czy Zbrojownię, ale także bardzo ciekawe wystawy czasowe, m.in. interaktywną poświęconą wybitnemu ilustratorowi Szancerowi".

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się w piątek o godz. 16.00. W sobotę i niedzielę czynny będzie w godz. 12-20.

Szczegółowy program jarmarku dostępny jest na stronie internetowej zamek.szczecin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz