×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku: Jakie ceny i oferta?
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku trwa w tym roku od 19 listopada do 24 grudnia; fot. A.Wrona

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku: Jakie ceny i oferta?

Autor: Anna Wrona Data: 18 grudnia 2021 17:23 | Aktualizacja: 19 grudnia 2021 08:14

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zaprasza nie tylko na pajdę i grilla, ale też na różne kuchnie świata. Ceny nie są ujednolicone. Za grzańca zapłacimy od 10 zł do 17 zł. Za pajdę ze smalcem od 7 zł.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku trwa w tym roku od 19 listopada do 24 grudnia. Domki i atrakcje zlokalizowane są na Targu Węglowym, przy ulicy Tkackiej i Bogusławskiego oraz w tunelu z Targu Węglowego do Forum Gdańsk.

Kuchnie świata

Wśród kulinarnych stoisk na jarmarku dostępnych jest wiele różnych kuchni świata z opisem serwowanych przysmaków: w tym kuchnia azjatycka, niemiecka, hiszpańska, amerykańska, węgierska, czeska, grecka czy krymsko-tatarska. To ciekawy pomysł na urozmaicenie gastronomicznego krajobrazu jarmarku. Zgadniecie, co jest w kuchni polskiej? Tak - pajda ze smalcem!

Pajda ze smalcem od 7 zł

Pajdę ze smalcem na Jarmarku Świątecznym w Gdańsku otrzymamy w  różnych wersjach cenowych: od 7 zł za wersję podstawową, przez 9 zł za wersję z ogórkiem, 11 zł za opcję ze smalcem, ogórkiem i szczypiorkiem, po 20 zł ze wszystkim składnikami, w tym mięsem. Podobnie jak na innych jarmarkach, pajdę znajdziemy w kilku miejscach. Można kupić też sam smalec czy chleb.

Ceny grzańca

Cenowo różni się także grzaniec. Zapłacimy za niego od 10 zł do 17 zł. Na Jarmarku Gdańskim można dokupić też limitowany kubek z tej edycji wydarzenia.

Gadżety jarmarczne

Ciekawym pomysłem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku jest osobny sklepik z gadżetami. Znaleźć w nim można wiele okolicznościowych pamiątek: zakładkę do książek z symbolami Jarmarku w Gdańsku (3 zł lub 10 zł), skarpety (25 zł), jarmarkowy kubek do grzańca (33 zł) czy całe zestawy prezentowe (45 zł).  Prowadzona jest także sprzedaż online.

Oprócz dedykowanego sklepiku z gadżetami, na jarmarku są też stoiska z ozdobami świątecznymi, słodyczami czy innymi produktami spożywczymi.

Warto dodać, że Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020” i uplasował się na 3 miejscu.

Zob. też. relacje i galerie zdjęć horecatrends.pl z jarmarków w Katowicach, WrocławiuWarszawie i Kołobrzegu.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz