×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu trwa do 31 grudnia
We Wrocławiu trwa 12. edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego; fot. AW

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu trwa do 31 grudnia

Autor: AW/horecatrends.pl Data: 03 grudnia 2021 14:38 | Aktualizacja: 27 grudnia 2021 16:38

Grzańce, szaszłyki i pajdy chleba królują na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Ile zapłacimy w tym roku?

We Wrocławiu do 31 grudnia 2021 trwa 12. edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. To jeden z najpiękniejszych polskich jarmarków!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy funkcjonuje wyłącznie w formie handlowej. Ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa nie będą odbywać się koncerty i występy na scenie, nie będą również organizowane parady świąteczne i warsztaty dla dzieci. Budki i atrakcje znajdują się na Rynku Solnym oraz na sąsiednich uliczkach. Teren tego jarmarku jest naprawdę imponujący.

Grzaniec wrocławski

Jak pisaliśmy już na horecatrends.pl, grzaniec na jarmarkach świątecznych kosztuje 15 zł. Za taką cenę można go kupić również we Wrocławiu. Alkohol dostępny jest w różnych smakach. Wersja wrocławska to wino z rumem.

Dodatkowo, należy wpłacić kaucję 15 zł za wrocławski bucik. W tym roku niestety buciki mają datę ubiegłoroczną, czyli 2020 zamiast 2021. Cóż... pandemia. Wybaczamy.

Szaszłyki i inne dania

W ofercie gastronomicznej we Wrocławiu przeważa oferta z grilla, czyli szaszłyki, karkówki, golonki  i kiełbasy.  Zarówno za szaszłyka, karkówkę, jak i golonkę zapłacimy po 38 zł, za kiełbasę - 25 zł.

Pajda chleba za 25 zł

Budzące grozę ceny za pajdę chleba widać także we Wrocławiu. Dodać jednak trzeba, że w niektórych miejscach można upolować skromniejszą wersję chleba ze smalcem za 15 zł. W większości miejsc dostępna jest jedynie opcja "na wypasie" za 25 zł.

Atrakcje dla dzieci

W ramach wrocławskiego jarmarku dla dzieci przygotowano m.in. Bajkowy Lasek, w którym można posłuchać popularnych bajek, Świąteczny Wiatrak czy Karuzelę „Rudolf i przyjaciele”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz