Partnerzy portalu
Kraków: jarmark zwierzyniecki - handlowi nie sprzyja deszcz W Krakowie ruszył jarmark zwierzyniecki; fot. shutterstock.com

Kraków: jarmark zwierzyniecki - handlowi nie sprzyja deszcz

Autor: PAP Data: 01 maja 2021 10:44

W Krakowie rozpoczął się trwający dwa dni jarmark zwierzyniecki. Handlującym plany pokrzyżowała jednak pogoda – w sobotni, deszczowy poranek towary na straganach ustawionych wzdłuż al. Focha w pobliżu Błoń wyłożyli tylko nieliczni, pozostali czekali na poprawę aury.

Do udziału w jarmarku zwierzynieckim zgłosiło się ok. 70 przedsiębiorców. Miasto organizując wydarzenie chce ich wesprzeć, bo tegoroczne tradycyjne wielkanocne odpusty - na Salwatorze, na Skałce, ul. Prostej i ul. Poległych w Krzesławicach zostały odwołane ze względu na sytuację epidemiologiczną.

"Ponieważ część przedsiębiorców zaopatrzyła się już w produkty, odbyło się losowanie miejsc handlowych, a jarmarki nie odbyły się, postanowiliśmy pomóc tym osobom proponując jarmark zwierzyniecki. Jesteśmy ciekawi, czy to wydarzenie spodoba się mieszkańcom" - mówił PAP rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa Michał Pyclik.

Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne stoiska są rozstawione w większej odległości niż zazwyczaj. Obowiązuje noszenie maseczek.

Na straganach można będzie kupić typowo odpustowe produkty: plastikowe zabawki, balony, watę cukrową i słodycze, ale także wyroby rękodzielnicze, tyle że na razie sprzedający w strugach deszczu czekają na klientów.

Jarmark ma potrwać do niedzieli wieczorem. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz