Partnerzy portalu
Łódź: pomimo pandemii odbędzie się świąteczny jarmark na Piotrkowskiej Łódź: pomimo pandemii odbędzie się świąteczny jarmark na Piotrkowskiej; fot. shutterstock.com

Łódź: pomimo pandemii odbędzie się świąteczny jarmark na Piotrkowskiej

Autor: PAP Data: 21 listopada 2020 13:49

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej odbędzie się, ale handlowców i kupujących będzie obowiązywać ścisły rygor sanitarny. Rozpoczęto rozwieszanie świątecznych iluminacji - poinformowały w sobotę władze Łodzi.

"Miasto postanowiło nie rezygnować z domków handlowych i tym samym pozostawić na Piotrkowskiej namiastkę świątecznego, targowego klimatu jarmarku" - podał Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu.

"Aby uniknąć gromadzenia się w jednym miejscu zbyt wielu osób, nie odbędą się żadne wydarzenia kulturalne, stoiska zostaną rozmieszczone w odpowiednich odległościach" - wyjaśnił. Punkty z gastronomią będą funkcjonować wyłącznie z opcją pakowania posiłków na wynos, a sprzedaż odbywać się będzie bezdotykowo - zapowiedział.

"W ramach wdzięczności wobec najbardziej obciążonego podczas pandemii sektora, w kilku miejscach pojawią się specjalne fotoramki z hasłami wyrażającymi wsparcie dla medyków" - poinformował Gawlik.

Utrzymanie jarmarku bożonarodzeniowego na Piotrkowskiej - jak wyjaśniają urzędnicy - jest jednocześnie wyrazem solidarności ze sprzedawcami i organizatorami imprezy, którzy stracili główne źródła dochodu.

"Udało się osiągnąć takie rozwiązania, które maksymalnie zwiększą bezpieczeństwo w trakcie tegorocznego jarmarku, a jednocześnie ocalą atmosferę, jaka towarzyszy łodzianom przy ulubionych świątecznych zwyczajach" - podkreślił menadżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz