Makarun stawia food trucki przy retail parkachwww.propertynews.pl - 05 października 2020 10:16


- Dwieście retail parków zawarło z nami porozumienia ramowe. Również Kaufland, Carrefour i Leroy Merlin. Możemy przy nich stawiać food trucki. Do marca przyszłego roku chcemy, żeby po Polsce jeździło ich ok. 30 – mówi Marcin Szworak, współwłaściciel marki Makarun.

Pierwsze trzy auta będą gotowe w ciągu najbliższych trzech tygodni. Budowa floty nie hamuje ekspansji tradycyjnej sieci sprzedaży. W październiku nowy lokal pojawi się w galerii Wiślanka w Żorach, a w styczniu w galerii Nowe Czyżyny w Krakowie. Wkrótce Makarun zadebiutuje też w Algierii.

Jakie straty poniosła sieć przez pandemię? 

- Zamknęliśmy lokal w Galerii Północnej oraz dwa przyuliczne. W tej chwili mamy 29 lokali, w tym cztery własne. Właśnie kończą się nasze czteromiesięczne porozumienia z galeriami handlowymi. Przed nami druga tura negocjacji obejmująca wrzesień, październik i listopad. Większość obiektów ma niższy footfall oraz obroty, więc będziemy walczyć o utrzymanie płynności przez naszych franczyzobiorców. Pandemia wciąż trwa. Lockdown wykorzystaliśmy m.in. do optymalizacji kosztów. Teraz liczymy, że wkrótce więcej osób zacznie odwiedzać galerie handlowe - dodaje Marcin Szworak. 

Więcej czytaj na propertynews.pl.