Partnerzy portalu
Na jarmarki bożonarodzeniowe do Berlina tłumnie jeżdżą Polacy Wśród tłumów podążających na świąteczne jarmarki do Berlina są Polacy. Fot. Shutterstock

Na jarmarki bożonarodzeniowe do Berlina tłumnie jeżdżą Polacy

Tłumy berlińczyków i turystów, w tym bardzo wielu z Polski, odwiedzili w drugą niedzielę Adwentu jarmarki świąteczne w stolicy Niemiec. Nie odstraszają ich ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

Autor: PAP Data: 06 grudnia 2021 09:39

- Trzeba przyznać, że co jak co, ale Niemcy potrafią stworzyć świąteczną atmosferę - mówi PAP rodzina, która przyjechała z Goleniowa pod Szczecinem. Bywali tu już w poprzednich latach.

- Z zamkniętymi oczami trafimy na Weihnachtsmarkt, kierując się tylko zapachem grzanego wina i słodyczy - zapewniają. Zabiorą ze sobą oryginalne szklanki, w których podaje się grzane wino. Jest na nich data i nazwa jarmarku, trzeba zapłacić kilka euro kaucji, ale warto. Będzie pamiątka, no i idealnie nadadzą się do grzańca wykonanego w domowych warunkach.

Z blasku jarmarku na Breitscheidplatz wchodzi się w ozdobioną tysiącami lampek reprezentacyjną ulicę Kurfuerstendamm (Ku'damm). Berlin reklamuje ją jako "najdłuższą w Europie iluminację uliczną na Boże Narodzenie" - 140 tys. lampek oświetla czterokilometrowy trakt.

- Światła są symbolem naszego (...) optymizmu w tych trudnych czasach - mówił burmistrz Berlina Michael Mueller inaugurując iluminację.

Berlin błyszczy na święta, ale będą to kolejne święta w pandemii, która najwyraźniej nie zamierza odpuszczać. Nawet w Adwencie. W niedzielę poinformowano o 42 055 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz