Partnerzy portalu
Na północ Włoch powraca tradycja świątecznych jarmarków Jarmarki świąteczne we Włoszech; fot. unsplash.com

Na północ Włoch powraca tradycja świątecznych jarmarków

Autor: PAP Data: 06 listopada 2021 11:35

Na północy Włoch trwają przygotowania do świątecznych targów. Po tym, jak odwołano je w zeszłym roku z powodu pandemii, w tym roku odbędą się w reżimie sanitarnym. Wymagana będzie przepustka Covid-19.

Na place miast i górskich miejscowości w tym autonomicznym regionie powróci magia Bożego Narodzenia. Drewniane stragany zostaną udekorowane choinkami, szopkami i świątecznymi ozdobami oraz girlandami świateł. Przy zachowaniu reguł walki z pandemią serwowane będzie grzane wino oraz lokalne przysmaki.

Jarmarki bożonarodzeniowe we Włoszech

Najwcześniej, 20 listopada jarmark bożonarodzeniowy zostanie zainaugurowany w Trydencie, a sześć dni później w Bolzano i okolicach, czyli w miasteczkach Brunico, Bressanone, Merano, Vipiteno. Targi te uważane są od lat za najpiękniejsze we Włoszech. Co roku odwiedzały je setki tysięcy osób z wielu krajów.

W miejscowościach tych trzeba będzie okazać przy bramce wejściowej na plac ważną przepustkę Covid-19, wystawioną na podstawie szczepienia, wyleczenia z Covid-19 lub negatywnego wyniku testu. Ponadto każdy otrzyma bransoletkę, ważną tylko przez jeden dzień - podały miejscowe media.

Na targach czynnych do 6 stycznia przyszłego roku obowiązkowe będą maseczki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz