×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pasibus zamyka lokal w Arkadach Wrocławskich i inwestuje w rozwój Dziadzia
Dziadzio to foodtruck Pasibusa, od którego w 2013 r. rozpoczęła się działalność marki. / fot. materiały prasowe

Pasibus zamyka lokal w Arkadach Wrocławskich i inwestuje w rozwój Dziadzia

Autor: Jakub Szymanek Data: 02 lutego 2023 14:26

Pasibus planuje powrócić do korzeni i rozwinąć strefę rozrywkowo-gastronomiczną przy swoim pierwszym food trucku w stolicy Dolnego Śląska – legendarnym Pasibusie Dziadzio. Jednocześnie sieć nie przedłużyła umowy najmu na lokal w Arkadach Wrocławskich.

Kim jest Dziadzio z Wrocławia?

Dziadzio to foodtruck Pasibusa, od którego w 2013 r. rozpoczęła się działalność marki. To miejsce z jedzeniem nadal pozostaje bezapelacyjnie najważniejszą i najbardziej klimatyczną lokalizacją Pasibusa na mapie rodzimego Wrocławia.  

Pieszczotliwa nazwa Dziadzio idealnie oddaje nasze ciepłe uczucia względem tej miejscówki, która już na zawsze będzie symbolem początków naszej gastronomicznej przygody – mówi Piotr Staszczyński, współwłaściciel Pasibusa.

Jedzenie na dworze ma swój niepowtarzalny klimat, którym chcemy dzielić się z innymi, dlatego planujemy wzbogacić nasz legendarny punkt i zaprosić do niego zarówno wiernych Pasibrzuchów, jak i osoby, które dopiero będą miały okazję nas poznać – dodaje.

Pasibus Dziadzio znajduje się w centrum Wrocławia, przy ul. Powstańców Śląskich 5. Z uwagi na swoją specyfikę jest to lokalizacja, która działa w sezonie wiosenno-letnim. W 2023 r. Pasibus planuje ją rozwinąć. Powiększona zostanie znajdująca się przy foodtrucku strefa chilloutu, w której nie tylko będzie można oddać się burgerowej uczcie, ale także skorzystać z  rozbudowanego miejskiego beach-baru stworzonego we współpracy z kilkoma wrocławskimi konceptami.

– Street food to część miejskiej kultury, z której się wywodzimy. Od początku naszej działalności chcemy współtworzyć wrocławską ofertę kulturalną, od kilku lat robimy to m.in. organizując bezpłatny letni Festiwal Pasibrzucha. Jestem pewien, że Dziadzio w nowej odsłonie będzie jeszcze większą atrakcją na kulturalnej mapie Wrocławia – dodaje Piotr Staszczyński.

Pasibus zamyka lokal w galerii handlowej Arkady Wrocławskie

Wraz z końcem stycznia br. działalność zakończy, znajdująca się w pobliżu legendarnego Dziadzia, restauracja Pasibus w galerii handlowej Arkady Wrocławskie, która funkcjonowała od 2016 r. Sieć nie zdecydowała się przedłużyć kończącej się umowy najmu tego lokalu. W bliskiej okolicy w dalszym ciągu działać będzie również restauracja marki w centrum handlowym Wroclavia.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz