×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
PKN Orlen szuka dostawców zapiekanek. Planuje je sprzedawać pod marką własną
PKN Orlen chce sprzedawać zapiekanki pod marką własną koncernu. Fot. Shutterstock

PKN Orlen szuka dostawców zapiekanek. Planuje je sprzedawać pod marką własną

Autor: PAP Data: 09 sierpnia 2022 08:30 | Aktualizacja: 11 sierpnia 2022 08:05

PKN Orlen prowadzi analizę rynku w zakresie potencjalnych dostawców zapiekanek, które pod marką własną koncernu byłyby przeznaczone do dalszej dsprzedaży w jego punktach detalicznych.

  • Zapytanie o informację PKN Orlen ogłosiła w poniedziałek, 8 sierpnia. Dotyczy ono produkcji i dostaw zapiekanek pod marką własną PKN Orlen do dalszej ich odsprzedaży w punktach detalicznych
  • Odpowiedzi można składać do 24 sierpnia

"W imieniu PKN Orlen uprzejmie zapraszamy do złożenia wstępnej propozycji w ramach zapytania o informację - RFI w zakresie produkcji i dostaw zapiekanek pod marką własną PKN Orlen do dalszej ich odsprzedaży w punktach detalicznych" - oznajmił koncern w opublikowanej w poniedziałek dokumentacji postępowania.

Celem zapytania jest "analiza rynku, rozpoznanie potencjalnych dostawców oraz aktualnych cen w przedmiotowym zakresie", przy czym odpowiedź złożona w ramach tego postępowania jest "pierwszym krokiem w procesie wyboru dostawców będących producentami zapiekanek".

W opublikowanej dokumentacji PKN Orlen zwrócił się z prośbą do uczestników postępowania o załączenie prezentacji na temat swych firm z uwzględnieniem informacji dotyczących doświadczenia w przedmiotowym zakresie, opisania możliwości produkcyjnych i wolnych mocy produkcyjnych. Jak zaznaczono w ogłoszeniu, termin zakończenia składania odpowiedzi wyznaczono na 24 sierpnia.

Koncern posiada 2309 punktów sprzedaży pozapaliwowej

Z danych Grupy Orlen za drugi kwartał tego roku wynika, że koncern posiada 2309 punktów sprzedaży pozapaliwowej, w tym: 1768 w Polsce, z czego 12 to "Orlen w ruchu", a także 326 w Czechach, 170 w Niemczech, 29 na Litwie i 16 na Słowacji. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego Grupa Orlen odnotowała wzrost liczby punktów sprzedaży pozapaliwowej - w sumie o 69, przy czym najwięcej w Polsce - o 38.

W tym roku planowane nakłady inwestycyjne w Grupie Orlen to łącznie 15,2 mld zł, w tym 10,7 mld zł na rozwój, z czego 6 proc. dotyczyć ma segmentu detalicznego. W tym czasie, jak podał ostatnio PKN Orlen, zakładany jest rozwój sieci stacji paliw - o ponad 30 obiektów oraz rozwój sieci sprzedaży pozapaliwowej - o ponad 30 punktów, w tym Stop Cafe i Star Connect, a także wprowadzanie nowych usług i produktów. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz