×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Radom zaprasza na Jarmark świąteczny
Jarmark Świąteczny rozpocznie się w piątek po południu w Radomiu i potrwa trzy dni / fot. UM Radom

Radom zaprasza na Jarmark świąteczny

Autor: PAP Data: 17 grudnia 2021 12:47

Jarmark Świąteczny rozpocznie się w piątek po południu w Radomiu. Na kilkunastu stoiskach będą sprzedawane ozdoby świąteczne, rękodzieło i tradycyjne potrawy wigilijne. Jarmarkowi towarzyszyć ma m.in. zlot foodtrucków, koncerty i pokaz rzeźbienia w lodzie.

Jarmark potrwa trzy dni. "Od piątku do niedzieli czynnych będzie 16 stoisk m.in. ze bożonarodzeniowymi ozdobami, świątecznymi wypiekami, wyrobami rękodzielniczymi oraz tradycyjnymi potrawami wigilijnymi" - poinformowała jedna z organizatorek Beata Drozdowska.

Zlot foodtrucków na Jarmarku Świątecznym w Radomiu

Imprezie towarzyszył będzie zlot foodtrucków, bezpłatna karuzela wenecka, koncerty i pokaz rzeźbienia w lodzie w wykonaniu wielokrotnie nagradzanych, dwukrotnych wicemistrzów świata - ICE TEAM.

W niedzielę tradycyjnie odbędzie się "Gwiazdka dla mieszkańców". W tym roku podobnie, jak i cały jarmark zostanie zorganizowana nie na deptaku, lecz na placu Jagiellońskim.

Podczas spotkania władz Radomia z mieszkańcami, oprócz symbolicznych życzeń, planowany jest poczęstunek. Z kuchni polowych będą wydawane gorące potrawy, m.in. barszcz z uszkami czy bigos. "Nie widzę tutaj żadnego zagrożenia związanego z pandemią. Potrawy będą wydawane na jednorazowych naczyniach. Będziemy uczulać mieszkańców, by zachowywali stosowny dystans" - zaznaczyła Drozdowska. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz