×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sklepy Żabka będą jak mała gastronomia.  Do hot dogów dołączają ciepłe przekąski
Do 13 września br. ciepłe przekąski są dostępne w ramach akcji „Mocno rozgrzana promocja!”. Fot. Materiały prasowe

Sklepy Żabka będą jak mała gastronomia. Do hot dogów dołączają ciepłe przekąski

Autor: KG/horecatrends Data: 24 sierpnia 2022 08:00

Sieć Żabka rozszerza ofertę gastronomiczną, wprowadzając kolejne produkty na ciepło. Nowe przekąski z pieca to churrosy, frytki, nuggetsy z kurczaka oraz polędwiczki na patyku. Promuje też picie kawy z własnego kubka.

Przekąski prosto z pieca dostępne są w wybranych ponad 500 sklepach Żabka w całej Polsce.

Ciepłe przekąski w ponad 500 Żabkach

Piotr Rajewski, dyrektor handlowy w Żabka Polska zwraca uwagę, że lokalizacje i godziny otwarcia sklepów Żabka sprawiają, że klienci zamawiają ciepłe przekąski przy okazji szybkich zakupów, podczas przerwy w pracy czy na uczelni albo w trakcie rodzinnego spaceru.

- Nasze najnowsze propozycje, dostępne testowo w ponad 500 sklepach Żabka, to chrupiące przekąski przygotowane w specjalnym piecu Merrychef. Mamy nadzieję, że churrosy, frytki, nuggetsy z kurczaka oraz polędwiczki na patyku spotkają się z równie ciepłym przyjęciem ze strony klientów jak nasze kultowe hot-dogi - mówi Piotr Rajewski, dyrektor handlowy w Żabka Polska.

Nowe przekąski w sklepach Żabka.

Nowe przekąski na ciepło będą promowane w specjalnych cenach. Do 13 września br. będą kosztować

  • churrosy 150g w cenie 3,00 zł (zamiast 6,99 zł),
  • frytki 150g w cenie 3,00 zł (zamiast 5,99 zł),
  • nuggetsy z kurczaka 120g w cenie 4,00 zł (zamiast 7,99 zł),
  • polędwiczki na patyku 140g w cenie 7,00 zł (zamiast 12,99 zł).

W sklepach sieci Żabka można już znaleźć hot-dogi, kanapki muffin, kebaby, panini czy pizza wrapy. Są też słodkie wypieki: od croissantów, przez drożdżówki, donuty i pączki. 

Żabka promuje przyjście po kawę z własnym kubkiem

Do połowy września w Żabkach trwa akcja „Z Twoim kubkiem płacisz 1 zł mniej”, w trakcie trwania której klienci zapłacą mniej za wybraną kawę i inne gorące napoje, jeśli przygotują je we własnym kubku, z którym przyjdą do sklepu. Takie akcje realizowały już m.in. kawiarnie z coffee speciality w ramach #zwłasnymkubkiem, kawiarnie Starbucks oraz Cafe Punkty na stacjach Lotos.

- Zachęcamy do przychodzenia do Żabki po kawę z własnymi kubkami. Są one jednym z rozwiązań, dzięki którym możemy mieć bezpośredni wpływ na minimalizację produkcji odpadów. Promocyjna cena jest dodatkową zachętą do tego, aby możliwość zamówienia kawy we własnym kubku powoli stawała się dobrym przyzwyczajeniem - mówi Jarosław Serednicki, dyrektor marketingu Żabka Polska.

Sieć ma 8500 sklepów w całej Polsce i serwuje klientom kawę i inne gorące napoje w każdej ze swoich placówek. 

Według najnowszych badań Café Monitor 2022 dotyczących zwyczajów związanych ze spożyciem kawy w Polsce, Żabka plasuje się pośród trzech najczęściej wymienianych miejsc, do których można się udać, aby wypić kawę.

Natomiast z analiz sprzedażowych sieci wynika, że klienci Żabki najczęściej sięgają po caffé latte, a ulubionymi porami zakupu w tygodniu jest 8:00-9:00 oraz 11:00-12:00 w trakcie weekendu. Aż 89% respondentów kojarzy Żabkę jako miejsce serwujące kawę. 6% respondentów pije kawę z Żabki każdego dnia, 32% kilka razy w tygodniu, a 40% kilka razy w miesiącu. Badani deklarują też, że średnio wypijają 2,5 kawy dziennie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz