Partnerzy portalu
#taktrzebażyć: 50 tys. osób wzięło udział w Gastro Fajer 2019 fot. materiały prasowe

#taktrzebażyć: 50 tys. osób wzięło udział w Gastro Fajer 2019

Autor: www.horecatrends.pl Data: 06 września 2019 14:07

10 wakacyjnych weekendów, 40 restauratorów, blisko 50 tysięcy gości. Już po raz drugi Zielona Dolina Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz tarasy Spodka stały się centrum streetfoodowych trendów i smaków. Tegorocznej edycji Gastro Fajer towarzyszyło hasło „jedzenie, picie i… fajne życie”.

§  20 osób pracowało na sukces Gastro Fajer

§  1500 zł przeznaczono na schronisko dla zwierząt w Katowicach

§  700 000 odbiorców – to skala dotarcia w mediach społecznościowych

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) to nowoczesny, oddany do użytku w 2015 roku, obiekt łączący funkcje: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową.

MCK, z charakterystycznym dachem pokrytym trawą i tworzącym zieloną dolinę – popularne miejsce spotkań mieszkańców regionu – przeznaczony jest dla 15 tys. użytkowników. Posiada halę wielofunkcyjną o powierzchni 8,1 tys. metrów kwadratowych, salę audytoryjną dla 600 osób, trzy sale balowe oraz 26 sal konferencyjnych na 38 tys. metrów kwadratowych.

Spodek to obiekt z bogatą historią wydarzeń rozrywkowych, sportowych i wystawienniczych. Oddany do użytku w 1971 roku, wpisał się na stałe w krajobraz Katowic i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce. Od 45 lat gości wielkie wydarzenia, koncerty, imprezy sportowe i wystawiennicze. Trybuny Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek mieszczą 11 tys. osób, kompleks zawiera m.in. lodowisko, basen, salę gimnastyczną oraz hotel.

Spodek, wraz z sąsiadującym Międzynarodowym Centrum Kongresowym, stanowi jedną z największych aren spotkań kongresowo-wystawienniczych i widowiskowo-sportowych w kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz