×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Targ Śniadaniowy – przestrzeń foodies, producentów żywności i restauratorów

Targ Śniadaniowy – przestrzeń foodies, producentów żywności i restauratorów

Autor: AW/horecatrends.pl Opublikowano: 18 czerwca 2019 08:13 | Zaktualizowano: 18 czerwca 2019 08:59

Formuła marketu, w jakiej działa Targ Śniadaniowy, spełnia kilka ważnych funkcji. O tym, dlaczego potrzebujemy takich miejsc, opowiada Krzysztof Cybruch, inicjator eventów kulinarnych.

Wydarzenia takie jak Targ Śniadaniowy pełnią funkcję społeczną, dając okazję do wspólnego korzystania z czasu wolnego w weekendy. Służą jednak nie tylko temu, żeby się spotkać i zjeść. Są również formą stałego dostępu do niszowej żywności. Mają też edukacyjną formułę, związaną z różnorodnością kuchni całego świata.

– Formuła marketu spełnia kilka funkcji. To kwestia podnoszenia świadomości, funkcja pokazywania wielu produktów, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat zostały świadomie wypchnięte z rynku, produktów, których nie ma na półkach sklepowych w marketach – mówi Krzysztof Cybruch.

Im bardziej technologia idzie do przodu i trochę wyjaławia nas z jakości i wiarygodności, tym bardziej rozwija się rynek produktów alternatywnych  – dodaje.

To również szansa dla tych, którzy chcą spróbować zaistnieć w branży, nie wiedząc jeszcze, czy będą tym zainteresowani na stałe.

– Na Targu Śniadaniowym powstało ok. 18 stałych punktów gastronomicznych, zaczynających u nas od zera – wymienia Cybruch.

Jak tłumaczy, koszty wejścia w taki projekt są niskie. To duża możliwość testowania, rozmowy z konsumentem, sprawdzenia obsługi klienta oraz patrzenia, jak się coś sprzedaje.

– Mamy ludzi, którzy są z nami od lat i ten kanał dystrybucji jest dla nich istotny. Często też podejmują decyzję, że to nie jest dla nich i dzięki temu nie zaliczają bankructwa, nie są zadłużeni na 300 czy 500 tys. Korzyści są i dla konsumenta, i dla przedsiębiorców – tłumaczy Krzysztof Cybruch.

Krzysztof Cybruch był prelegentem debaty "Żywność i jedzenie. Moda i styl", która odbyła się w ramach EEC 2019 (EEC 2019: Żywność i jedzenie. Moda i styl (relacja+galeria zdjęć))

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz