Partnerzy portalu
W Nowym Jorku stoi food truck z polskim jedzeniem. Co oprócz pierogów serwuje na Manhattanie? Food truck Old Traditional Polish Cuisine Food serwuje cztery rodzaje polskich pierogów. Fot. PAP (zdjęcie ilustracyjne)

W Nowym Jorku stoi food truck z polskim jedzeniem. Co oprócz pierogów serwuje na Manhattanie?

Autor: Oprac. KG Data: 13 czerwca 2022 11:25

Na nowojorskim Manhattanie stoi jedyny w tym mieście food truck z polskim jedzeniem. Prowadzi go Grzegorz Gryzlak. Oprócz pierogów karmi Nowy Jork grillowaną kiełbasę z polską musztardą oraz bigosem. 

Food truck Old Traditional Polish Cuisine Food można spotkać na Manhattanie. Na polskie dania do Grzegorza Gryzlaka przychodzą pracownicy biur, prezesi, turyści, a nawet agenci FBI - podaje serwis autoswiat.pl.

Początkowo Grzegorz Gryzlak, który do USA trafił z miłości do kobiety, chciał otworzyć polską restaurację, ale miesięczny czynsz za lokal na Manhattanie wynosił kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Zdecydował się na food truck - mimo barier wejścia do tego biznesu.

''Biznes food truckowy jest bardzo hermetyczny i od lat zarządzany przez Włochów i Greków. Nie możesz tak po prostu przyjechać na Manhattan i sprzedawać jedzenia. Musisz zostać zaakceptowany przez decydentów. Inaczej nie masz szans dostać pozwoleń ani utrzymać się na mieście'' - mówi Gryzlak serwisowi Auto Świat. 

Dziś Old Traditional Polish Cuisine Food jest jedynym food truckiem z polską kuchnią na Manhattanie. Działa od 10 lat. Serwuje polską kiełbasę z grilla, cztery rodzaje polskich pierogów. Jest też polski bigos, są ogórki kiszone oraz polskie pączki. 

Gdzie go można spotkać? Np. na 6th Avenue. 

''Miejsc się nie wykupuje. Nasze auto jest zarejestrowane jako komercyjne, podobnie jak wszystkich innych, np. dostawców, więc możemy stawać na wszystkich parkingach dla aut komercyjnych. Miejsce opłacamy tak samo, jak np. kurierzy. Zasadniczo obowiązuje zasada, że kto pierwszy, ten lepszy'' - dodaje Grzegorz Gryzlak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz