×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W Zielonej Górze odbywa się pierwszy "Lubuski Oktoberfest"

W Zielonej Górze odbywa się pierwszy "Lubuski Oktoberfest"

Autor: PAP Data: 09 października 2021 13:04

W weekend 9/10 października w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli odbywa się pierwszy „Lubuski Oktoberfest”. Jak zaznacza Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, oprócz warsztatów, pokazów, koncertów i jarmarku rękodzieła nie zabraknie dobrego jedzenia i napojów.

Podczas dwudniowego wydarzenia będzie miejsce na tańce, a sobotnią noc rozświetli pokaz laserowy. Do udziału w festynie zaproszono znanych lubuskich rzeźbiarzy, którzy zaprezentują swoje zdolności na żywo.

Lubuski Oktoberfest - 17 foodtrucków i regionalne piwo z Witnicy

W strefie Smaki Świata Street Food zaparkuje 17 food tracków z różnych stron Polski, będzie też można posmakować piwa z regionalnego browaru w Witnicy.

Podczas pierwszego "Lubuskiego Oktoberfest" ogłoszone zostaną wyniki konkursu na Lubuską Mega Dynię oraz odbędą się warsztaty kiszenia warzyw, malowania i wycinania dyni.

W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 14, a jej zakończenie jest planowane po północy. Natomiast w niedzielę początek w południe, a ostatni z koncertów o godz. 16.

Odwiedzając Muzeum można też zwiedzić jego skansen, gdzie na obszarze 13 ha znajduje się ponad 80 obiektów ludowej architektury drewnianej i kamiennej oraz mała architektura z Zachodniej Wielkopolski, Dolnego Śląska, Wschodnich Łużyc, obszaru środkowo-lubuskiego oraz historycznej Bukowiny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz