×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
16 września odbędzie się premiera filmu Rzeczpospolita Wegańska
Rzeczpospolita Wegańska to dokument Sławka Jankowskiego

16 września odbędzie się premiera filmu Rzeczpospolita Wegańska

Autor: horecatrends.pl Data: 15 września 2021 15:02

16 września będzie miał premierę film Sławka Jankowskiego „Rzeczpospolita Wegańska”. Dokument ma prezentować różne oblicza weganizmu.

Film Rzeczpospolita Wegańska

Dokument Sławka Jankowskiego "Rzeczpospolita Wegańska" to film-rozmowa, w której uczestnicy i uczestniczki odpowiadają na pytania Orestesa Kowalskiego (Everyday Hero), przedstawiając pełne spektrum motywacji, przekonań i zachowań polskich wegan. W filmie ukazano różne punkty widzenia, od dietetycznego, po etyczny i biznesowy.

Film ma obalać mity narosłe wokół weganizmu i być przekrojem spotkań i rozmów z wieloma osobami – od przedsiębiorców i producentów żywności wegetariańskiej i wegańskiej, przez osoby związane z dietetyką i nauką, skończywszy na osobach, które na co dzień żyją na diecie roślinnej.

– Opierając się na samych weganach myślę, że nawet połowa lokali w Warszawie by nie wyżyła. Nie ma ich tak dużo nawet w takim mieście, jak Warszawa. Jednak jest duża ilość osób, które potrzebują takich miejsc z innych celów np., prozdrowotnych. Bardzo dużo ludzi zaczyna myśleć nad tym, co je – mówi Beata Gawryszewska z Vege Miasto.

Producentem filmu Rzeczpospolita Wegańska jest Resort Studio - visual content house z siedzibą w Poznaniu, specjalizujący się w realizacjach foodowych i produktowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz